Angielski w Anglii a liceum językowe

angielski w anglii

Ostatnia klasa gimnazjum to najwyższy czas, żeby zastanowić się nad wyborem liceum i profilu klasy. Dla mnie było oczywiste, że pójdę do liceum językowego, z rozszerzonym nauczaniem języków obcych, ponieważ zawsze sobie z nimi dobrze radziłam.

Angielski w Anglii musi być świetny

angielski w angliiPoza tym w przyszłości chciałam pracować jako tłumacz, więc takie liceum było dla mnie dobrym wstępem do studiów filologicznych. Jedynym problemem był fakt, iż w szkole podstawowej i gimnazjum uczyłam się francuskiego, miałam nawet francuski we Francji, więc posługiwałam się tym językiem płynnie, planowałam zdawać też egzaminy językowe, żeby mieć jakiś papier na tą znajomość. Wiedziałam jednak, że językiem pierwszoplanowym w moim wymarzonym liceum do którego najbardziej chciałam się dostać jest język angielski. Znałam jego podstawy, jednak nigdy go dalej nie zgłębiałam. Uznałam więc, że jakieś kursy angielskiego w Anglii to będzie coś idealnego dla mnie. Powiedziałam o tym rodzicom, a oni stwierdzili, że to bardzo dobry pomysł. Skoro wcześniej takie kursy we Francji dużo mi dały, to i angielski w Anglii powinien się sprawdzić. Zaczęliśmy szukać takich wyjazdów i znaleźliśmy jeden w Londynie, z wylotem z naszego miasta. Zaraz po zakończeniu gimnazjum i odbiorze świadectw mogłam wylecieć na obóz. Dzięki temu będę miała wszystko ,,na świeżo” i kiedy pójdę do liceum będę jeszcze wszystko pamiętała i lepiej będę sobie radziła. Obozy językowe nie były mi obce, wiedziałam czego się spodziewać. Od rana mieliśmy zajęcia językowe, później wychodziliśmy na miasto pozwiedzać zabytki i przetestować nasza znajomość języka w praktyce podczas czasu wolnego, po południu znowu trochę nauki i znowu czas wolny, ale w ośrodku w którym nocujemy. Dzięki takiej organizacji czasu obozy językowe są bardzo intensywne, ale pozwalają szybko załapać podstawy języka.

Po powrocie z Wielkiej Brytanii byłam pewna siebie i swoich umiejętności, więc nie martwiłam się o to jak będzie na pierwszych zajęciach po rozpoczęciu roku, bo wiedziałam, że sobie świetnie poradzę ze wszystkim.