Baseny geotermalne na ziemiach polskich i pompy ciepła

Pompy ciepła

Dużą popularnością na całym świecie cieszą się baseny z wodą termalną. Popularność, tego typu basenów wiąże się przede wszystkim ze zdrowotnością tych wód oraz ich wysoką temperaturą.

Jakie są baseny i czy mają pompy ciepła?

Pompy ciepłaW Polsce także powstaje coraz większa ilość tego typu basenów. Jeśli przykładowo mieszkamy na śląsku, we Wrocławiu, to już z takiej atrakcji możemy skorzystać w Jeleniej Górze. Baseny geotermalne czerpią wodę z ziemi przy pomocy pomp ciepła. Do tego pompy ciepła-Wrocław wykorzystuje się na takich basenach do produkcji ciepła, które ma ogrzać całe ogromne powierzchnie tych kompleksów wodnych. Również bardzo popularne w tego typu ośrodkach jest korzystanie z paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika jest nauką zajmująca się zamianą promieniowania słonecznego na energie elektryczną. Baseny geotermalne w Polsce czerpią całą gorącą wodę prosto z głębin ziemi, czasem ta woda jest tak gorąca, że zanim zostanie użyta do wypełnienia basenu musi zostać mocno ochłodzona. Ze względu na duże ilości osób, które odwiedzają takie baseny, woda ta musi zostać poddana procesowi chlorowania, aby uniknąć jakichkolwiek zakażeń oraz zatruć. Czerpana wodna geotermalna z gruntu nadaje się także do spożycia. Baseny geotermalne cieszą się dużą popularnością pośród mieszkańców naszego pięknego kraju jakim jest Polska. Szczególnie chętnie korzystają z nich turyści wybierający się na południe kraju.

Miejscem, gdzie można znaleźć ich najwięcej jest Podhale. Jest to na pewno relaksujące odpocząć w gorącej wodzie po trudach pokonania górskiego szlaku. Dlatego baseny geotermalne warte są odwiedzenia.

Opublikowano w Dom