Ciekawe miejsca w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój to piękne, małe miasteczko, położone przy granicy z Czechami. Słynie z wielu sanatorii i uzdrowisk. Często osoby, które mają różne schorzenia są tam wysyłane w celu poprawy swojego zdrowia. Jednak jeśli chcesz poprostu mile spędzić czas i poznać cudowne zakątki tamtejszej ziemi to warto się tam wybrać. Sama byłam tam wiele razy.

Atrakcyjne uzdrowisko – Kudowa Zdrój

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójW centrum Kudowy Zdroju jest przepiękny park, a w nim piękny zbiornik wodny z fontannami, gdzie można przyjść pokarmić łabędzie bądź kaczki, lub poprostu powygrzewać się do słoneczka i odpocząć. Przed wejściem do parku są sanatoria i baseny, które oferują wiele ciekawych zabiegów zdrowotnych i pielęgnujących. Sam plac przedparkowy wygląda naprawdę pięknie. Jest wiele firgurek mosiądzowych, palm i podłoże pokryte jest piaskiem. Do tego nieziemskie dywany kwiatów ułożone w kamiennych kwietnikach. Atrakcje turystyczne w kudowie zdrój to także „Szlak ginących zawodów”, na który warto się wybrać i wziąć udział w takim pokazie, np. garncarstwa. Kolejnym punktem naszej wyprawy może być „Kaplica czaszek”, która robi ogromne wrażenie. Pamiętajmy, że Kudowa Zdrój położona jest w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko tego wspaniałego uzdrowiska znajdują się zapierające dech w piersiach góry stołowe. I tak na przykład, bardzo polecam wybrać się na Błędne skały, można tam zobaczyć niebywale ciekawe formy skalne. Dobrym pomysłem będzie też wybranie się na najwyższy szczyt gór stołowych w Polsce, czyli Szczeliniec Wielki. To naprawdę niedaleko od Kudowy Zdroju.

Ja sama byłam tam już 4 razy i kiedy mam wybrać miejsce, aby wypocząć, a jednocześnie aktywnie spędzić ten czas i zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca, to zawsze wybieram Kudowę Zdrój. Miasteczko to położone jest na granicy z Czechami, więc przy okazji można zwiedzić Pragę, do której jest niedaleko.