Co ma wspólnego ergonomia z meblami na wymiar?

 

Czasem nie wiemy nawet jak bardzo pozornie różne branże przenikają się nawzajem, tworząc w ten sposób zupełnie nową jakość. Faktem jest, że do niedawna nie wiedziałem nawet, że branże takie jak ergonomia oraz stolarstwo mogą stworzyć razem coś, co znacznie ułatwi mi życie.

Ergonomia z meblami na wymiar ma spory wspólny mianownik

ergonomiczne meble na wymiarPóki mieszkałem w wielkim domu z rodzicami na myśl nawet by mi nie przyszło, że meble są projektowane według matematycznych obliczeń i założeń. Nie widziałem nawet zbytnio powodu dla którego taka sytuacja miałaby mieć miejsce. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym wyprowadziłem się do własnego mieszkania, w którym to nie miałem już tak wielu metrów kwadratowych do wykorzystania. Wybierając meble musiał skupić się na tym, które z nich zajmą najmniej miejsca, a jednocześnie będą zapewniały największą powierzchnię, do której będę mógł kłaść swoje rzeczy. Dopiero wtedy odkryłem czym są ergonomiczne meble na wymiar i jak dokładnie się ich szuka. Okazało się, że istnieją całe sklepy zajmujące się tylko i wyłącznie sprzedażą mebli, które można było określić jako ergonomiczne. Gdy je oglądałem stwierdziłem, że faktycznie widać tutaj rękę fachowców. Meble te były znacznie pojemniejsze, pomimo tego, że w domu zajmowały o wiele mniej miejsca. Gdybym nadal żył z rodzicami prawdopodobnie nigdy nie zacząłbym się zastanawiać nad oszczędzaniem miejsca, które zajmują meble, tak samo jak nie wiedziałbym w jaki sposób się takie meble projektuje i wytwarza. Do zdobycia tej wiedzy przymusiła mnie potrzeba.

Po tej sytuacji zacząłem zastanawiać się również nad innymi rzeczami. W końcu nie mogłem nawet przypuszczać jak wielu rzeczy wciąż nie wiem, ponieważ nigdy nie miałem z tym problemu. Postanowiłem nieco bardziej interesować się wszystkim, co się wokół mnie dzieje.