Co na okna zasłony czy firany?

okno

Wybór okien nie jest zazwyczaj trudny. Większość z nas wybiera standardowe modele z tworzywa sztucznego w kolorze białym, które pasują do wszystkiego. Są proste i estetyczne, w przypadku zmiany wystroju w domu nie musimy ich wymieniać, bo biel jest barwą uniwersalną. Same okna-Katowice to jednak nie wszystko.

Okna-Katowice są ważne.

oknoWażne jest tez ich zasłonięcie. Za dnia chcemy żeby wpadały przez nie promienie światła, chcemy mieć, nomen omen, okno na świat, jednak wieczorem chcielibyśmy zasłonić okna, szczególnie jeśli mieszkamy na parterze przy ruchliwej ulicy w dużym mieście, takim jak Katowice, a pod oknami przechodzą nam przechodnie i zaglądają nam do mieszkania czy domu. Okna drewniane są dobre, ale muszą też być czasem zasłaniane. Co będzie do tego najlepsze? Możemy wybrać firanki lub zasłony. Firanki są zazwyczaj białe lub kremowe, zatem tak jak okna-Katowice PCV pasują do wszystkiego. Zapewniają nam dopływ światła, ale jednocześnie odgraniczają nas do świata zewnętrznego. Mogą być firanki do parapety lub do ziemi, zależy do jakiego poniszczenia je kupujemy. Istnieją także tak zwane zazdrostki, czyli małe firaneczki lub zasłonki montowane w połowie okna, dzięki czemu tylko część pomieszczenia jest zasłaniana. Najczęściej stosuje się je w kuchni. Możemy wybrać także zasłony. Są one wieszane na krańcach karniszy, a zasłonięte są przed firankami (widoczne od wewnątrz). Lepiej chronią nas przed światłem, są robione często z grubszych materiałów i w różnych kolorach- od jasnych do ciemnych.

Same zasłony wyglądają bez firanek źle, ale same firanki mogą się obyć bez zasłon, o czym powinniśmy pamiętać przy ich zakupie. Nasze okna PCV na pewno będę dzięki nim wyglądały lepiej, a i okna-Katowice drewniane zyskają w towarzystwie materiałów.

Opublikowano w Dom