Coaching indywidualny – ile w tym prawdy?

Coaching, czyli z języka angielskiego – trenowanie – to taka forma pomocy w rozwoju osobistym pracowników i przedsiębiorców, która oparta jest na pytaniach i pobudzaniu do myślenia i współpracy.

Coaching indywidualny może być korzystny

coaching indywidualnyJego zadaniem jest pomóc ludziom w świadomym planowaniu i przeprowadzaniu zmian, przede wszystkim w swojej pracy – na przykład szkolenia sprzedażowe, ale też w szerszym zakresie – w swoim życiu. Przecież na przykład coaching indywidualny pomagający w budowaniu relacji, przyniesie korzyści nie tylko w karierze zawodowej. Bardzo często swoistą klamrą spinającą wiedzę i umiejętności ze szkoleń indywidualnych jest coaching zespołowy, który kładzie nacisk na szkolenia grupowe i również pomaga w patrzeniu na współpracowników i ludzi w ogóle z większym szacunkiem i zaufaniem. Szkolenia menadżerskie, czyli treningi dla pracowników wyższego szczebla, którzy odpowiedzialni są za pracę całych zespołów i koordynację pracowników tak naprawdę najczęściej również zasadzają się na pewnych podstawowych zasadach promowanych przez coaching, takich jak wzajemny szacunek, dobre relacje i odpowiedzialność. Tak wszystko to wygląda w definicji i w teorii, podczas szkoleń. Czy jednak coaching naprawdę daje to, co obiecuje i czy jest wart swojej ceny? Z całą pewnością można powiedzieć, że odpowiednie szkolenia, nie tylko te czysto techniczne, ale również z zakresu umiejętności miękkich, jak komunikacja niezwykle pomagają zarówno w pracy i biznesie, jak i w życiu.

Powinniśmy więc jak najczęściej korzystać z okazji do rozwijania się, ponieważ szkolenia mogą pomóc nam w zwiększeniu wydajności, ale też uczynić nasze życie szczęśliwszym, choćby przez poprawę naszych relacji.