Czy czarter mazury wymaga patentu?

czarter mazury

Samodzielne sterowanie jachtem na publicznych akwenach wymaga od osoby sterującej odpowiednich uprawnień potwierdzonych patentem. Oczywiście czarter jachtów może być przeprowadzany z wykorzystaniem profesjonalnego sternika, który posiada odpowiednie uprawnienia i spore doświadczenie w rejsach po jeziorach.

Czarter na mazurach może być drogi

czarter mazuryBardzo istotna jest również znajomość konkretnego akwenu. Wiadomo, że specyfika każdego jeziora jest inna trzeba zdawać sobie sprawę. Możliwy jest oczywiście czarter jachtu bez sternika, ale wtedy musimy dysponować patentem. Dla wielu ludzi przyjemność związana z jachtami polega na możliwości samodzielnego kierowania taką jednostką. Inna grupa turystów woli bezstresowo popływać jachtem sterowanym przez doświadczonego profesjonalistę. Na szczęście Mazury dysponują niezwykle różnorodną ofertą w tym zakresie. Wypożyczalnie jachtów dają możliwość czarteru jachtu na dłuższy lub krótszy termin, zarówno z obsługą sternika, jak i również do samodzielnej obsługi. Nie można jednak zapominać o różnicach cenowych, jakie są związane z konkretnymi wyborami w zakresie ofert. Z całą pewnością czarter mazury bez patentu będzie droższy ze względu na konieczność opłacenia obsługi jachtu. Najczęściej jest to stawka godzinowa, więc końcowy koszt i tak jest w znacznej mierze uzależniony od tego na jak długo chcemy wynająć jacht.

Sporo zależy od tego jakiej klasy jednostkę zamierzamy wynająć. Przy bardziej luksusowych jednostkach zazwyczaj obsługa jest zapewniona w cenie. Właściciel nie może sobie bowiem pozwolić na uszkodzenia jednostki.