Dzieci dopiero w przedszkolu odwiedziły sklep z grami planszowymi

Takie już chyba niestety są czasy w których żyjemy. Ciągła gonitwa za karierą i pieniędzmi nie ułatwia dbania o rodzinę czy też pokazywaniu dziecku jak wiele ma możliwości. Jak pokazują badania, przeprowadzone w jednym z przedszkoli, spora część dzieci, które do niego uczęszczają zna tylko dwie zabawki: tablet i telewizor.

Sklep z grami planszowymi powinien znać kazdy

sklep z grami planszowymiJak się okazuje, zabiegani rodzice nie maja nawet czasu żeby pokazać dziecku, że czas można spędzać także bardziej kreatywnie. Rodzice wraz z dziećmi w ogóle nie odwiedzają sklep z grami planszowymi czy też zabawkami a wyłącznie dział RTV w sklepie elektronicznym. Jak przyznają przedszkolanki, spora część dzieci, która w przedszkolu zostaje postawiona przed wyborem klocków lub lalki do zabawy nie wie co wybrać bo nie do końca wie co z takimi zabawkami można zrobić. Nie mówiąc już nawet o tym, że dzieci nie umieją bawić się w łamigłówki, grać w warcaby czy szachy albo w gry karciane. ,,jest sporo dzieci, które próbowały nawet do przedszkola przychodzić z tabletem bo jak twierdził rodzić, dziecko się inaczej bawić nie potrafi.” – przyznaje jedna z przedszkolanek. ,,Nie możemy oczywiście się na to godzić, również dlatego, że nie chcemy brać odpowiedzialności za ewentualnie zniszczony, czasami naprawdę bardzo drogi sprzęt. Zdarzają się dzieci, które nie wiedzą co można zrobić z klockami lego – to przerażające, że nikt nie znalazł czasu i nie pomyślał aby to dziecku pokazać i nauczyć go też kreatywności, jaką musiałoby się wykazać.” – przyznaje dalej.

,,Dzieci dopiero w przedszkolu poznają jak fajna może być zabawa bez tableta, uczymy ich też wspólnej zabawy, których tablet ich na pewno nie nauczy. Te braki niestety widać – czasami nawet kilka tygodni musimy uczyć dziecko, że daną zabawką można bawić się w więcej niż jedną osobę.” – kontynuuje.

Artykuł napisany przy pomocy: