Frezowanie, a toczenie czy to jest to samo?

frezowanie

Używając różnych fachowych terminów często mylimy je ze sobą. Dzisiejszym tematem jest frezowanie cnc. Czy jest to to samo co toczenie cnc? A może mamy na myśli obróbkę cnc? Czy te wszystkie trzy wyrażenia oznaczają to samo?

Frezowanie na Śląsku i użycie komputera

frezowanie Obróbka cnc jest wyrażeniem głównym do którego zaliczają się toczenie oraz frezowanie. Frezowanie cnc polega na swego rodzaju obrabianiu metalu metodą skrawania. Maszyna, na której wykonuje się frezowanie cnc nazywana jest frezarką. Przy frezowaniu cnc koniecznie trzeba używać komputera i specjalnych programów. Dzięki frezowaniu cnc możemy uzyskać znakomite i dokładne produkty. Będą one miały dokładnie taki kształt, jaki zaprojektowaliśmy. Dzięki temu możemy w bardzo szybki sposób uzyskać wymagany przez nas przedmiot z obrabianego materiału. Toczenie cnc ma to do siebie, że również może stworzyć produkty o kształtach jakie są przez nas upragnione. Jednak przy toczeniu cnc możemy zaprogramować urządzenie tak, że wykona nawet ogromne ilości na raz. Dzięki toczeniu cnc możemy zaoszczędzić bardzo dużo naszego cennego czasu. Toczenie cnc polecane jest przy produkcjach hurtowych. Jak widzimy obróbka cnc to ogólna nazwa, pod która może ukryć się frezowanie, toczenie czy nawet prace spawalnicze. Frezowanie śląsk i toczenie to prawie, to samo, poza tym, że różnią się możliwością wykonywanych sztuk produktu.

Jeżeli chcemy wykonać jedną czy dwie sztuki to wybierzemy frezowanie cnc. Przy ogromnych ilościach musimy się pokusić o toczenie cnc. Wszystko to tylko zależy od naszych potrzeb.