Gdzie użyjemy gaśnicy proszkowej?

Gdzie użyjemy gaśnicy proszkowej?

Niektóre rodzaje płomieni nie można gasić wodą. Trzeba do tego celu wykorzystywać specjalnych gaśnic, których zawartość nie tyle gasi, co tłumi płomienie i zapobiega pożarowi. Czy zastanawiałeś się nad konkretnym zastosowaniem gaśnic? Do czego może służyć na przykład gaśnica z proszkiem wewnątrz? Polacy najwięcej kupują właśnie tych gaśnic, ponieważ zawsze mają ją na wyposażeniu w samochodzie.

Zastosowanie gaśnic proszkowych

gaśnice proszkoweKażda gaśnica ma inne zastosowanie, nawet jeśli efekt ich działania wygląda podobnie. Gaśnice proszkowe doskonale tłumią płomienie, a także dostają się do miejsc trudno dostępnych. Polacy mają obowiązek posiadania jej w samochodach ze względu na to, że można szybko ugasić za jej pomocą silnik samochodu w razie jego zapłonu. Do tego jest bardzo efektywna przy zmniejszonych rozmiarach, co także ma duże znaczenie. Taką gaśnicą gasi się wszystkie płonące smary i paliwa. Jest często na wyposażeniu w zakładach produkcyjnych oraz warsztatach samochodowych. Jej proszek ma właściwości, które odcinają ogień od tlenu. Tym samym proces spalania nie zachodzi, gdyż do tego jest niezbędny własnie tlen. W zasadzie tak wygląda zastosowanie gaśnic proszkowych w życiu codziennym. Są to najczęściej kupowane gaśnice w naszym kraju, dlatego ich temat należy przybliżyć dosłownie każdemu. Dzięki takiej gaśnicy poradzimy sobie z wieloma problemami, które mają związek z ogniem. 

Dobra gaśnica to podstawa, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Dzięki niej momentalnie ugasimy płomienie w samochodzie, hali fabrycznej lub w warsztacie. Oczywiście zastosowań jest dużo więcej, ale naprawdę trudno jest je wszystkie jednocześnie wymienić. Trzeba wiedzieć, że są to najmniejsze gaśnice, jeśli patrzyć proporcjonalnie na ich przepustowość. Opłaca się je posiadać.

Close Menu