Góry Świętokrzyskie i ich atrakcje

Góry Świętokrzyskie, to urokliwe i bardzo stare pasmo górskie. Znajdują się w okolicach Kielc i choć nie należą do najwyższych, stanowią bardzo ciekawe miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu. Znajduje się tu wiele atrakcji przyrodniczych i kulturalnych, które stanowią o wielkiej wartości tego miejsca w Polsce.

Góry Świętokrzyskie i ich urokliwe zakątki

weekend świętokrzyskieTo idealne miejsce dla spędzenia aktywnego wypoczynku i lekkiej turystyki górskiej. Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, ma trochę ponad 600 m.n.p.m. Jest więc miejsce idealne dla pieszych wędrówek z plecakiem i upajania się ciszą i przyrodą tego miejsca. Istnieją tutaj bardzo cenne geologiczne obszary chronione, w których możemy znaleźć odciski wielu dinozaurów czy amonitów. Są tutaj jaskinie, w których możemy podziwiać pradawny świat, odciśnięty w skałach i widoczny jak na dłoni. Oprócz atrakcji przyrodniczych, możemy podziwiać stolicę okolicy czyli Kielce. Oprócz samego miasta, na uwagę zasługuje Pałac Biskupów Krakowskich, w którym obecnie mieści się Muzeum Narodowe. Możemy tam podziwiać prace największych polskich artystów. Jeżeli lubimy jeździć na nartach, na weekend świętokrzyskie okolice przygotowały dla nas ośrodki narciarskie oraz bardzo dużo małych wyciągów idealnych dla osób początkujących zaczynających przygodę z nartami.

Góry Świętokrzyskie, to z pewnością niedocenione miejsce na mapie Polski. Jest w nim obecny duch pradawnej historii, która toczyła się przez wieki na tych ziemiach i odcisnęła swoje piętno w krajobrazie i przyrodzie. Osoby lubiące wielogodzinne marsze piesze i rajdy docenią uroki tych miejsc, gdzie przy okazji trekingu możemy doświadczać niesamowitej bliskości dawnych dziejów ziemi sięgających czasów dinozaurów i dawnych żyjących tu stworzeń.