Jak nakłonić kilkuletnie dziecko, rozpoczynające szkołę, do nauki? W jaki sposób pomóc swojemu dziecku w przyswajaniu wiedzy? Dzieci już w przedszkolu uczą się prostych rzeczy, poprzez różnego rodzaju zabawy edukacyjne. Jest to świetny sposób na przekazanie kilkulatkowi wiedzy na temat otaczającego go świata. Trochę kultury, przyrody, historii, poznawanie alfabetu i proste liczenie.

Edukacyjna gra planszowa dla każdego

gry przyrodnicze planszoweWszystko to można w prosty sposób przedstawić dziecku za pomocą gier i zabaw. W wieku 6 czy 7 lat, nasza pociecha nie jest jeszcze przyzwyczajona do siedzenia w ławce i przyswajania suchych faktów z podręczników. Często dzieci zaczynające przygodę ze szkołą podstawową miewają problemy ze skupieniem swojej uwagi przez dłuższy czas na tym, co stara się przekazać nauczyciel. Dlatego lekcje dla pierwszaków przeplatane są zabawą, pracami plastycznymi na zadany temat, czy nawet prostymi grami planszowymi, umożliwiającymi naukę poprzez zabawę. W podobny sposób możemy zaproponować dziecku naukę w domu. Z pomocą przychodzą nam przeróżne gry przyrodnicze planszowe, czy te, uczące historii lub matematyki. Popularne są również gry słowne, które w przystępny i atrakcyjny dla dziecka sposób, pomogą w nauce języka polskiego. Gry przyrodnicze planszowe to ciekawy pomysł na zapoznanie dziecka z florą i fauną otaczającego świata. Poszerzenie wiedzy na ten temat z pewnością przyda się również rodzicom. Dla nieco starszych uczniów propozycją mogą być planszówki na temat krajów świata, polskich rzek, czy miast i województw.

Planszowe gry edukacyjne są świetną pomocą naukową, zarówno dla początkujących uczniów, jak i tych, którzy mają już za sobą kilka lat szkoły. Dopasowane do wieku i umiejętności dziecka, prócz źródła wiedzy, będą również doskonałym źródłem dobrej zabawy dla całej rodziny, a wiadomości utrwalone w ten sposób z pewnością przydadzą się dziecku w karierze szkolnej.