Grzejnik na wiele okazji

Mieszkając w bloku jesteśmy skazani na działanie sieciowego centralnego ogrzewania, na które niestety nie mamy zbyt dużego wpływu. Sezon grzewczy zaczyna się w okolicach października i najczęściej to wystarcza. Jednak mieszkanie mieszkaniu nie równe, dlatego często zdarza się, że już we wrześniu w zimne dni czujemy w domu nieprzyjemny chłód.

Jak dogrzać mieszkanie?

grzejniki konwektoroweNiestety w blokach z wielkiej płyty zdarza się, że w zależności od usytuowania mieszkania, może być w nim zimniej, niż w sąsiednich lokalach. Dzieje się tak z wielu powodów. Mieszkania na parterze często narażone są na zimne powietrze, płynące z drzwi do klatki schodowej. Mieszkania, w których większość ścian jest odsłonięta, również należeć będą do tych zimniejszych. Podobnie będzie w lokalach na ostatnim piętrze, ponieważ od dachu zawsze jest zimniej. Jak zatem radzić sobie z chłodem, kiedy kaloryfery są jeszcze zimne? Można po prostu cieplej się ubrać. Ale w siedzeniu w wychłodzonym pokoju nie ma nic przyjemnego. Warto wspomóc się dodatkową metodą ogrzewania, którą oferują np. grzejniki konwektorowe. Zarówno te wolnostojące, jak i te z możliwością zawieszenia na ścianie, w krótkim czasie ogrzeją pomieszczenie. Grzejniki konwektorowe najlepiej radzą sobie z powierzchnią w okolicy 25 m2, są lekkie, nieduże i łatwe w obsłudze. Zasada działania jest bardzo prosta. Zimne powietrze zasysane jest od dołu, ogrzewane za pomocą grzałek elektrycznych, po czym unosi się do góry, ogrzewając pomieszczenie. Większość modeli posiada termostat oraz wygodny zegar, który umożliwia programowanie czasu pracy grzejnika. Dzięki dużej powierzchni grzałki, pomieszczenie nagrzewa się wyjątkowo szybko.

Dzięki temu nie będziemy już z utęsknieniem czekać na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Taki sposób ogrzewania okaże się także świetną metodą na dogrzanie zimnych pomieszczeń, również w sezonie grzewczym. Poza tym wyjątkowo dobrze sprawdzi się w altankach, czy domkach rekreacyjnych na działkach, gdzie nie posiadamy centralnego ogrzewania.

Opublikowano w Dom