Jakie są zalety żaluzji?

Mój mąż czasami zaskakuje mnie tak swoją przewidywalnością, że zastanawiam się, czy nie zna przyszłości. Potrafi pomyśleć o takich rzeczach, które mnie nie przyszły by raczej nigdy do głowy. Łączy przy tym fakty, zaskakując mnie swoim intelektem. Gdy stanęliśmy przed wyborem sposobu zasłaniania okien, on już znał odpowiedź.

Mój dom w Szczecinie: Czemu nie rolety?

żaluzje szczecinTylko żaluzje. Zastanawiałam się chwilę, czemu tak wybrał, bo przecież nie kierował się designem. A może jednak? Mnie wydawało się, że to rolety maja więcej zalety. Usłyszałam jednak po chwili, że moje migreny powodują światłowstręt, a przy żaluzjach mamy większą możliwość manipulowania światłem. Rolety powodują zasłonięcie części okna, a nam zależy na efekcie przyciemnienia – tylko żaluzje mogą stworzyć taki efekt. Rolety dzień-noc mają podobne działanie, ale żaluzje drewniane nie są alergizujące i są naturalne. A my przecież lubimy wszystko, co z natury pochodzi. Rolety w tej chwili produkowane są już w dużej części z syntetyków. Posłuchałam go chwilę i przed oczami miałam już to co mi opowiadał. Piękne, szlachetne i z dużymi lamelkami. Wyszukałam drewniane żaluzje szczecin i umówiłam się z mężem na oglądanie. Kto by pomyślał, że weźmie pod uwagę moje migreny, przy aranżacji naszych wnętrz? Kilka dni później byliśmy już po pomiarach, a po kolejnym tygodniu byliśmy już po montażu. Dzięki żaluzjom nasze wnętrza nabrały klasy i nowoczesności. Brązowy kolor tłumił trochę jaskrawe światło, na które nieraz reagowałam bólem głowy. Jak będzie teraz?

Zamontowanie żaluzji nie spowodowało, że rzadziej bolała mnie głowa, ale dzięki możliwości manipulowania wpadającym światłem, mogłam stworzyć sobie naprawdę dobry klimat do wypoczynku. Jestem wdzięczna mężowi za to, że o mnie myśli i troszczy się. Jest moim największym skarbem. Przy nim żadna migrena nie jest straszna.