Kontrole maszyn rolniczych

W ostatnim tygodniu urząd miasta podjął decyzje o kontroli wszystkich maszyn rolniczych na terenie naszego miasta. Jak się okazało pierwsze kontrole doprowadziły do sporej ilość mandatów, gdyż niektóre maszyny bardziej nadawały się na złom niż do pracy na roli i w związku z czym większość rolników mus teraz zapłacić spore mandaty, które otrzymali.

Zapobieganie wypadkom dzięki diagnostyce maszyn

diagnostyka maszynJak się okazuje większość wypadków które są spowodowane z użyciem ciężkiego sprzętu wynika nie z winy człowieka ale samego urządzenia. Większość osób które używają na roli maszyn kupuje je raz i nigdy nie kontroluje, gdyż poruszają się tylko i wyłącznie po polach. Wszystko jest dobrze póki nie zdarzy się jakiś wypadek z udziałem człowieka. Jest to bardzo duże niebezpieczeństwo i osoby które nie mają ważnych badań diagnostycznych ryzykują nie tylko grzywna ale i sprawą w sądzie. W związku z licznymi incydentami władze miasta postanowiły wydać nakaz, aby diagnostyka maszyn była przeprowadzona bezzwłocznie przez wszystkich użytkowników takich maszyn. Jest na to dokładnie pół roku czasu i jeżeli ktoś samodzielnie nie uda się na kontrolę z maszynami to strażnicy miejscy wraz z specjalnymi kontrolerem będą samodzielnie je sprawdzać i za każde sprawdzenie będzie wystawiona dodatkowo kara w związku za niewywiązanie się z obowiązku i potencjalne stworzenie zagrożenia dla życia i bezpieczeństwa pracowników. i operatorów maszyn.

Mamy nadzieje, że większość osób poważnie podejdzie do tego tematu i bezzwłocznie udadzą się do miejscowych serwisów na przegląd wszystkich swoich maszyn. Życie człowieka jest bezcenne dlatego warto jak najszybciej wykonać odpowiednie badania diagnostyczne by przy pracy z nimi nikomu nie stała się krzywda zagrażająca życiu.