Kosmetyki dla brodaczy na bazie naturalnych składników

Nie każdy brodacz zdaje sobie sprawę z tego, że włosy brody powinno się myć innymi środkami niż tymi przeznaczonymi do mycia włosów na głowie. Oczywiście zdarza się, że szampon do włosów dobrze sprawdza się również do mycia brody, ale na dłuższą metę często dochodzi do osłabienia włosów, ich przesuszania czy odwrotnie – przetłuszczania.

Szampon do brody z pantenolem i gliceryną

pielęgnujące kosmetyki do brodyW związku z tym lepiej korzystać z kosmetyków, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do mycia brody. Istnieją specjalne szampony, którymi myje się brody. Dodatkiem do takich szamponów są też często toniki, których używa się po umyciu zarostu. Dlaczego warto korzystać ze specjalistycznych szamponów do zarostu? Przede wszystkim dlatego, że ich skład opiera się w 100% na naturalnych składnikach. Nie dochodzi więc do podrażniania skóry twarzy znajdującej się pod zarostem. Takie pielęgnujące kosmetyki do brody jak właśnie szampon są jak najbardziej wskazane. W preparatach znajdują się takie składniki jak prowitamina B5 czyli pantenol oraz gliceryna. Głównym zadaniem tych dwóch składników jest nadanie włosom brody pięknego i zdrowego połysku. Jeśli preparat będzie stosowany regularnie, to broda stanie się zdrowsza, pachnąca i miękka. Zapach szamponu bardzo często wynika z dodatków olejków eterycznych na bazie limonki, dlatego jest do zapach świeży i orzeźwiąjący. Najlepiej wybierać kosmetyki, które są ręcznie wyrabiane – oczywiście według ścisłych wytycznych określanych przez Unię Europejską.

Nie należy wybierać szamponów, które zawierają w swoich składach pieniący się SLS (laurylosiarczan sodu), sztuczne barwniki, substancje zapachowe czy konserwanty. Lepiej postawić na naturalny skład, który w sposób profesjonalny zadba o zarost na twarzy, nie prowadząc do żadnych podrażnień skóry czy reakcji uczuleniowych.