Kwestia florystyki ślubnej

Zdecydowanej większości osób trudno wyobrazić sobie ślub, na którym nie pojawią się kwiaty. Są one bardzo ważne w przypadku bukietu panny młodej, ale bardzo często stanowią też część dekoracji przygotowanych w miejscu ślubu, a także w sali weselnej, gdzie odbywa się późniejsza zabawa. Całe aranżacje kwiatowe wpisują się we florystykę ślubną.

Wykonanie florystyki na ślub

florystyka ślubna w WarszawieFlorystyka ślubna realizowana jest najczęściej przez kwiaciarnie, które podejmują się realizacji tego typu zamówień. Najczęściej decydujemy się na podpisanie umowy, która będzie obejmowała kwiatowe dekoracje w świątyni, gdzie odbędzie się ceremonia ślubna, a także w sali weselnej. Jeśli organizujemy ślub i wesele w plenerze, również w takich okolicznościach mamy możliwość skorzystania z usług florysty. Kiedy interesuje nas florystyka ślubna w Warszawie, bez żadnego problemu znajdziemy przynajmniej kilkanaście adresów firm, które podejmą się tego wyzwania. Najczęściej usługi florysty obejmują kompozycje kwiatowe, które znajdują się na stołach weselnych, a także różne bukiety umieszczone w kościele. Bardzo często to również ten sam florysta odpowiada za realizację bukietu panny młodej, dzięki temu możliwe jest wykonanie go w takim samym stylu, w jakim realizowane są inne kwiatowe kompozycje. Najczęściej zależy nam bowiem na tym, by wszystkie realizacje wykonane zostały przy zastosowaniu konkretnych gatunków kwiatów w odpowiedniej kolorystyce.

Kiedy planujemy konkretną koncepcję, w ramach której ma odbyć się nasz ślub i wesele, najczęściej uwzględniamy również generalną kolorystykę, która będzie wtedy obowiązywać. Potem bardzo często chcemy, by kolory przewodnie zostały w jakiś sposób ujęte w kompozycjach kwiatowych, poprzez zastosowanie odpowiednich roślin w konkretnych kolorach.