Lacobel czy szczecińskie lustra

szczecińskie lustra

Łazienka to pomieszczenie w naszym domu, który powinno być przede wszystkim niekłopotliwe i funkcjonalne, a wygląd jest drugorzędny. Oczywiście, cały dom powinien być piękny, ale łazienka do pomieszczenie w którym spędzamy relatywnie mało czasu, a za to mamy dużo do czyszczenia, bo mamy tam kabiny prysznicowe, wanny, umywalki i toalety, na których często osadza się kamień i mydliny.

Szczecińskie lustra – lepsze czy gorsze?

szczecińskie lustraCzym zatem powinniśmy wyłożyć naszą łazienkę? Czy lepsze będą tradycyjne płytki ceramiczne, czy może zaryzykujemy i zdecydujemy się na lacobel lub szczecińskie lustra? Te pierwsze są mniejsze, zazwyczaj wielkości kartki papieru w formacie A4, choć bywają też małe dekoracyjne płytki, np. takie które oddzielają ciemniejsze płytki na dole, od jaśniejszych na górze, albo duże kafle, szczególnie często kładzione na podłodze. Mogą być matowe lub lakierowane, nie widać na nich zabrudzeń, łatwo się je myje. Lacobel są to duże płyty przypominając barwione szkło. Są gładkie, lśniące i dostępne w wielu kolorach, można także wybrać lacobel wzorzysty, co da nam jeszcze więcej możliwości urządzania łazienki. Czyści się go tak samo łatwo jak szkło, choć tak samo jak na nim widać zabrudzenia. Popatrzmy jak wyglądają nasze lustra, kiedy chlapniemy na nie wodą, a dowiemy się, jak będzie wyglądał zachlapany lacobel. Zaletą lacobelli jest fakt, iż nie mają one fugi, która jak wiadomo brudzi się najbardziej, przez co płytki ceramiczne wyglądają nieatrakcyjnie. Lacobel stosowany w łazience bywa często pokryty powłoką antybakteryjną i przeciwgrzybiczną, przez co zapewnia nam czystość i higienę. Labocel wygląda bardzo elegancko i nowocześnie, więc jeśli wolimy tradycyjnie urządzane łazienki to lepiej jest wybrać płytki ceramiczne.

Podsumowując, zarówno płytki jak i lacobel są dobrym rozwiązaniem i powinniśmy myśleć przede wszystkim o wyglądzie, bo komfort użytkownika mają ten sam.

Opublikowano w Dom