Łazienka w stylu kolonialnym

Łazienka w stylu kolonialnym

  • Post author:
  • Post category:Dom

Łazienka jest pomieszczeniem, które często traktuje się obcesowo szukając stylu, w jakim chcemy urządzić nasze mieszkanie. Oczywiście, jest to błąd, gdyż spędzamy w niej na tyle dużo czasu, że warto, aby była równie atrakcyjna dla naszych oczu i komfortowa w użytkowaniu, jak wszelkie inne pomieszczenia.

meble drewnianePomysłów na stylizację łazienki można szukać wszędzie, czy to w sieci na odpowiednich portalach wnętrzarskich, czy przeglądając katalogi meblowe, czy też wreszcie zapytać o wskazówki projektanta wnętrz. Ten ostatni może zaproponować nam łazienkę w stylu kolonialnym i odwiedzić z nami dedykowany tej stylistyce sklep. Tam znajdziemy produkty, które są sprowadzane z krajów znajdujących się na terenach dawnych kolonii brytyjskich, które były rezultatem ekspansji w XIX wieku. Oferta, jaką proponuje sklep kolonialny, to nie tylko oczywiste meble z drewna, ale również wszelakie dodatki do wnętrz, a nawet ceramika użytkowa czy elementy oświetlenia. Do łazienki dobiera się akcesoria w zależności od jej wielkości – nawet małe pomieszczenia mogą skutecznie odzwierciedlać styl, jaki sobie założymy, i który nam się podoba. Meble z drewna do łazienki muszą być odpowiednio zabezpieczone impregnatem z racji panującej w tym pomieszczeniu wysokiej wilgotności. Egzotyczne gatunki drewna takie jak heban czy mahoń pomimo bardzo dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, czy na właśnie erozyjne działanie wody na ich strukturę, są materiałami, z których meble są wykonywane na wiele lat.

W łazience nie może zabraknąć lustra – pozłacana ozdobna rama z teku, czy też wyklejana kolorowym szkłem tworzącym witraż podkreśli niezwykłość wnętrza. Do tego wystarczy dobrać odpowiednie kinkiety, być może takie, które pociągną temat szkła, ustawić ceramiczne pojemniki i osiągamy efekt, którego oczekiwaliśmy – łazienka w stylu kolonialnym.

Polecam sklep mandallin