Lekcje pływania i zapachy do sauny

Lekcje pływania i zapachy do sauny

Jako nauczycielka wychowania fizycznego w szkole podstawowej bardzo zależało mi na tym, aby dzieci miały możliwość nauki pływania. Niestety przy naszej szkole nie ma basenu, a najbliższy jest dwa osiedla dalej. W końcu za moją sprawą i petycjami od rodziców dyrekcja szkoły wyraziła zgodę żeby dzieci raz w miesiącu miały zajęcia z w-fu na basenie.

Zapachy do sauny i inne nieznane produkty przez Krzysia

Zapachy do saunyW jednej z klas drugich jest pewien chłopiec, który jest bardzo ciekawy świata. Jak pierwszy raz pojechaliśmy na basen zadawał mnóstwo pytań. Najbardziej zaciekawił go magazyn, z którego jeden z pracowników basenu wyjmował różne małe pudełeczka. Krzysiu, bo tak ma na imię chłopiec, od razu podszedł do pana i zaczął zadawać mnóstwo pytań. Pan mu spokojnie opowiadał, że w tym pudełeczkach jest między innymi chemia basenowa. Opowiadał, że jest chlor do basenu. Jest to chlor w tabletkach, którego używa się do czyszczenia wody w basenie. Pokazał również Krzysiowi zapachy do sauny. Kiedy ciekawość chłopca została zaspokojona mogliśmy wejść do szatni żeby się przebrać i wejść w końcu do wody. Wszystkie dzieciaki miały ogromną frajdę kiedy pluskały się w wodzie. Jednak przyszedł też czas na lekcję pływania. Niektóre dzieciaki już umiały pływać dzięki swoim rodzicom. Jednak były też takie, które dopiero pierwszy raz były na basenie.

Kiedy wychodziliśmy z basenu zaczepił mnie dyrektor obiektu, który zaproponował żeby zrobić dla dzieci wycieczkę po basenie. Dzięki tej wycieczce można by wytłumaczyć dzieciom dlaczego chlor do basenu jest tak bardzo ważny.

Close Menu