Łódź Mekką filmowców i kamerzystów

Jeżeli szukamy specjalistów od szeroko pojętego filmowania, czy to w zakresie komercyjnym, do reklam czy w wersji pełnometrażowego dzieła, z pewnością znajdziemy właściwą osobę w Łodzi. To ponad półmilionowe miasto (zresztą jedno z największych w Polsce) od wielu lat było nierozerwalnie kojarzone z filmem przez obecność w mieście Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, zwanej potocznie łódzką filmówką.

Kilka słów o profesjonalnym filmowaniu w Łodzi

profesjonalne filmowanie w ŁodziŁódź, dzięki szkole filmowej zajęła zatem bardzo ważne miejsce w polskiej kulturze. Kultura to jednak nie tylko film. Poza tym, że Łódź stała się bohaterem wielu pełnometrażowych i krótkometrażowych dzieł filmowców, była również protagonistą licznych wierszy, książek. W Łodzi narodziło się lub tam przeniosło wiele różnych festiwali filmowych czy literackich. W mieście działa także kilkanaście chórów oraz można wybrać się do co najmniej kilkunastu muzeów. Nic dziwnego zatem, że profesjonalne filmowanie w Łodzi prezentuje bardzo wysoki poziom. W mieście znajdziemy wielu specjalistów i nie mówimy tu tylko o operatorach kamer, ale także montażystach, dźwiękowcach, scenografach. Jeżeli mamy zatem gotowy projekt i potrzebujemy odpowiedniego zaplecza do jego zrealizowania, to z pewnością powinniśmy przejrzeć oferty łódzkich firm. Prześcigają się one w coraz to nowszych rozwiązaniach i chwalą ogromnymi osiągnięciami nie tylko na polskim rynku, ale i arenie międzynarodowej.

Zatem profesjonalne filmowanie w Łodzi na pewno spełni nasze, nawet bardzo wygórowane oczekiwania. A do tego miasto oferuje idealne tło do naszego projektu. To miasto z klimatem, z duszą. Obok starych, zabytkowych kamienic znajdziemy piękne, nowoczesne kształty. Każdy znajdzie w związku z tym przestrzeń dla siebie.