Malowanie, tapetowanie czy glazura?

glazura

Aranżowanie pokoju dziennego to bardzo duże wyzwanie dla każdego, kto właśnie wybudował własny dom i się tam urządza. W końcu salon to serce domu i powinien wyglądać jak najlepiej. Jak to zrobić?

Zabierając się za remont, musimy mieć na uwadze, że czeka nas sporo pracy w tym malowanie, tapetowanie, a nawet kładzenie glazury

glazuraO czym trzeba pamiętać? Jakich materiałów używać? Przede wszystkim, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chcemy mieć na podłogach i ścianach. Czy wybierzemy malowanie czy tapetowanie? Panele podłogowe czy glazura? To od nich zależny dalszy wygląd naszego pokoju dziennego i tego jak będą w nim wyglądały nasze meble. Dawniej wybieraliśmy tapetowanie. Zakrywało ono niedoskonałości ściany, nie było widać jej krzywizn, braku gładkości. Później przyszła moda na malowanie, ponieważ jest bardziej praktyczne. Można nakładać kilka warstw farby, łatwo jest zmienić kolor ścian, jeśli chcemy to możemy dodać do nich namalowany wzór, lub jedną ścianę z fototapetę. Tapeta jest bardziej kłopotliwa, jeśli chodzi o remonty, ponieważ trzeba ją zrywać, usuwać klej, a potem na nowo przyklejać. To więcej pracy niż w przypadku malowania. Przejdźmy teraz do podłóg. Najczęściej wybierane są panele podłogowe, ponieważ drewno jest materiałem uniwersalnym, nadaje wnętrzu ciepła i przytulności, możemy wybierać różne gatunki drewna, od tych jasnych, prawie białych, poprzez standardowe brązowe, aż po niemalże czarne. Płytki również występują w różnych kolorach, także mniej ,,naturalnych”, czyli niebieskich, zielonych, fioletowych, a nawet czerwonych. Zatem mamy większą możliwość dopasowania. Glazura kielce tak jak panele łatwo się czyści, łatwo się ją kładzie, ale jej wymiana jest trudniejsza.

Remonty takich pomieszczeń w Kielcach z glazurą są bardziej kłopotliwe, do tych a panelami podłogowymi. Zatem malowanie i panele podłogowe są najlepsze.

Opublikowane w Dom