Maszyny niezbędne do powstania książki

Maszyny niezbędne do powstania książki

Postęp cywilizacyjny, dostęp do coraz to nowych technologii, powoduje wypieranie standardowych form zdobywania wiedzy. Książki zastępowane są przez elektroniczne czytniki, a gazety przez informacje z portali internetowych. Pomimo tego wciąż jest jeszcze wielu entuzjastów tradycyjnego dostępu do informacji.

Funkcjonalność kieszeniowych falcerek drukarskich

falcerki kieszenioweDla wielu ludzi zapach farby drukarskiej jest nie do zstąpienia., z tego powodu rynek introligatorski ma się całkiem dobrze. Drukarnie poza zleceniami na tworzenie banerów, plakatów czy ulotek, obsługują także druk książek, czasopism, czy też gazet codziennych. Zakłady używają do tych celów specjalistycznych maszyn introligatorskich, dzięki których mają możliwość nie tylko druku, ale także składania oraz szycia zadrukowanego papieru na dany format. Jednymi z najpopularniejszych maszyn w branży poligraficznej są falcerki kieszeniowe, które dzięki modułowej konstrukcji mogą być rozbudowywane, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb drukarni. Falcerka może składać się z nakładacza stołowego, paletowego lub ciągłego oraz kaset z możliwością dostawienia kolejnych części – modułów. Może być używana w sposób automatyczny lub manualny. Na rynku istnieje kilka firm zajmujących się dystrybucją i sprzedażą tych maszyn. Ze względu na niszową działalność, nierzadko firmy te oferują także serwis urządzeń introligatorskich.

Dzięki tego typu maszynom drukarnie oraz zakłady introligatorskie mogą składać, zszywać, sklejać oraz formatować duże nakłady książek, które to trafiają potem na półki księgarń. Działalność introligatorska funkcjonuje obecnie w dużych drukarniach, małe zakłady introligatorskie są już nieopłacalne. Niewiele osób przynosi do naprawy książki, łatwiej jest po prostu kupić nową.

Close Menu