Medycyna estetyczna a ciężarna

botox

Jestem w 8 tygodniu ciąży, ostatnio wybrałam się do kosmetyczki, aby wykonać depilację laserową. Wiedziałam, że za jakiś czas jak urośnie mi brzuszek nie będzie mi łatwo depilować się w domu. Jednak gdy udałam się do mojej ulubionej kliniki kosmetologii i medycyny estetycznej, kosmetyczka zapytała mnie czy jestem w ciąży.

Kobieta w ciąży powinna ograniczyć stosowanie medycyny estetycznej

botoxByłam zaskoczona tym pytaniem, jednak okazało się, że po prostu niektórych zabiegów kobiety w ciąży nie mogą wykonywać. Właśnie jednym z nich są zabiegi na ciało z wykorzystaniem lesera, ultradźwięków lub urządzeń wykorzystujących działanie prądu typu elektrostymulator. Zainteresował mnie ten temat, w związku z tym postanowiłam dopytać czego jeszcze nie wolno kobietą w ciąży. Pani kosmetyczka z Bydgoszczy poinformowała mnie, że absolutnie cała medycyna estetyczna nie wchodzi w grę podczas ciąży. Botox-bydgoszcz, wampirzy lifting, wypełniacze, a nawet makijaż permanentny może być niebezpieczny. Absolutnie zabronione są wszystko gdzie stosuje się silne środki chemiczne. Poza tym będąc w ciąży musimy darować sobie nawet niektóre zabiegi na twarz jaka na przykład głębokie oczyszczanie oraz zabiegi silnie złuszczające skórę jak mikrodermobrazja. Ponad to, skóra kobiet w ciąży jest bardzo wrażliwa. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji kobiet w ciąży powinny być ziołowe.

Poza tym, nawet u fryzjera trzeba uważać będąc w ciąży. Nie zaleca się farbowania włosów zarówno w okresie ciąży jak i karmienia piersią. Dla ciężarnych polecane są wszelkie masaże relaksacyjne i odprężające, które poprawią krążenie krwi i zmniejszą uczucie opuchlizny i zmęczenia.