Najlepszy rower biegowy

Większość dzieci w okolicy pierwszego roku, zaczyna stawiać samodzielne kroki. To przełomowy moment w rozwoju dziecka, kiedy cała jego uwaga skupia się na tej jednej umiejętności. Rodzice w takim momencie mogą jedynie pomagać i zachęcać do ćwiczeń. 

Jak wyglądają rowerki biegowe? 

rowerek biegowy trójkołowyKiedy dziecko ma już za sobą pierwsze kroki bez pomocy rodzica i zaczyna doskonalić technikę chodzenia, to może to być dobry moment na zakupienie dziecku pierwszego rowerka. Oczywiście nie wszystkie dzieci są gotowe, żeby na niego wsiąść w wieku dwunastu miesięcy, ale producent zaleca, że mogą z niego zacząć korzystać dzieci od dwunastego – szesnastego miesiąca życia. W sprzedaży znajdziemy rowerek biegowy trójkołowy i dwukołowy. Są to modele, które nie posiadają pedałów, ani nie mają regulacji siodełka i kierownicy, ponieważ kiedy maluch z niego wyrośnie, to będzie to czas na zamianę go na klasyczny rower dwukołowy z pomocniczymi kółkami bocznymi. Biegowe rowerki świetnie pomagają maluchom w trenowaniu równowagi, naprzemiennemu odpychaniu się nóżkami, a sama jazda na nim  doskonale wzmacnia mięśnie nóg. Wysokość rowerka jest uniwersalna i dopasowana do wieku dziecka. Najczęściej na takich modelach jeżdżą dzieci do wieku dwóch, trzech lat. Są one lekkie, ponieważ zostały wykonane z aluminium, mają pompowane koła, mocne hamulce typu V-break, osłonę na łańcuch i błotniki. Na kierownicy znajdują się specjalne gumki antypoślizgowe, które przeciwdziałają ślizganiu się małych rączek podczas jazdy. 

Rowerki biegowe są dostępne w wersjach kolorystycznych dla dziewczynek i chłopców. Trójkołowe modele są bardziej stabilne niż dwukołowe, ponieważ tylne dwa koła mają dość szeroko rozstawione. Ceny takich rowerów zaczynają się już od około stu pięćdziesięciu złotych.