Nietypowe zastosowanie fotowoltaiki.

Bateria słoneczna, fotowoltaika

Coraz częściej słyszy się o prepersach, czyli ludziach, którzy szykują się i swoje domy do niespodziewanej wojny lub ataku nuklearnego a nawet wizyty przybyszów z kosmosu. Jak najlepiej szykować się do wojny wiedzą Amerykanie, to w ich kraju jest największa ilość prepersów na świecie, to oni dysponują nie tylko dużą wiedzą ale i przemysłem.

Jak można nietypowo zastosować fotowoltaiki?

Bateria słoneczna, fotowoltaikaAby zabezpieczyć się kupują bunkry, na rynku są specjalistyczne firmy, które nie tylko projektują ale i wykonują a także osadzają bunkry na wyznaczonym terenie. Ale nie tylko oferta bunkrów jest dostępna, dostępne są także inne rozwiązania pomocne w życiu w bunkrze, fotowoltaika śląskie pozwala na produkcję energii potrzebnej do funkcjonowania w bunkrze, panele fotowoltaiczne mogą nie tylko produkować prąd ale i ciepło, co jest bardzo przydatne w bunkrach zakopanych głęboko pod ziemią. Tyle, że w Stanach Zjednoczonych nie ma programu prosument pozwalającego częściowo sfinansować zakup instalacji do wytworzenia prądu czy ciepła. A taki bunkier sam w sobie sporo kosztuje, do tego dochodzi wyposażenie bunkra tak aby cała rodzina mogła w nim spokojnie żyć gdy na powierzchni będzie toczyła się wojna. Wiele prepersów inwestuje także w urządzenia do wytworzenia broni czy nabojów do niej. Ale nikt nie jest w stanie długo wytrzymać bez jedzenia, dlatego też już teraz wielu Amerykanów szykuje jedzenie w konserwach z długim terminem przydatności do spożycia.

Już teraz, w czasach względnego spokoju urządzają szkolenie i próby ewakuacji dla całej rodziny, po to aby w razie wojny móc szybko przetransportować się do bunkra.

Opublikowano w Dom