Opinia podopiecznych o domu seniora

dom seniora

Sporo już powstało artykułów pokazujących jak dużą zmianę przeszły domy seniora – z ośrodków jak z horroru do przypominających kilku gwiazdkowy hotel z profesjonalną i miłą obsługą.

Dom seniora mają dobrą opinię

dom senioraO opinię postanowiliśmy zapytać kilku podopiecznych jednego z prywatnych domów seniora nad morzem. ,,Opieka jaką mam tu zagwarantowaną to najlepsze co mogło mnie spotkać. Od kilku lat mam problemy z poruszaniem się, dzieci pomagały mi jak mogły ale same dużo pracują więc nie mogły przebywać ze mną przez cały dzień. Po śmierci męża pięć lat temu zostałam w domu sama a bardzo tego nie lubię. Od znajomej dowiedziałam się o tym ośrodku, jak opowiedziała jakie mają tutaj warunki nie zastanawiałam się długo. Porozmawiałam z dziećmi i chyba w ciągu tygodnia już mieszkałam w ośrodku.” – przyznaje jedna z podopiecznych. ,,Nie byłabym w stanie sama poradzić sobie z domowymi czynnościami. Miałam nawet problem z pamiętaniem jakie o której godzinie mam wziąć leki. Ponadto coraz trudniej poruszało mi się po mieszkaniu niedostosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej. W ośrodku nie mam tego problemu, wszystkie pomieszczenia są dostosowane do osób mających problem z poruszaniem się, ponadto to pielęgniarka pilnuje abym o odpowiednich porach brała leki. Spędzam czas tak jak lubię – wśród ludzi.” – przyznaje kolejna z podopiecznych, która mieszka w dom seniora. W podobnym tonie jak Panie, które zacytowaliśmy wypowiadają się wszyscy podopieczni różnych domów seniora.

Ewidentnie widać, że z miejsca, które kiedyś straszyło domy opieki stały się przytulnym miejscem idealnym na spędzenie ostatnich lat życia.