Piniata – pomysł na urodziny dla dzieci

Piniata to moda, która przyszła do nas z ciepłych krajów Europy, konkretnie z Hiszpanii. Polega ona na tym, że kolorowa najczęściej kulka bądź inny wymyślny kształt szczególnie na urodziny dla dzieci zostaje wypełniony pełnym słodkim wnętrzem.

Co zrobić na urodziny dla dzieci w Bydgoszczy?

urodziny dla dzieciDziecko z zasłoniętymi oczami kijem uderza w piniatę czekając, aż wyleci z niej słodycze. Bardzo dużo rodziców korzysta z możliwości zamówienia tej atrakcji, szczególnie w Poznaniu. Cieszy dzieci, ponieważ jak wiadomo dzieci są bardzo dużymi łasuchami. Dietetyk z Bydgoszczy ostrzega jednak przed wypychaniem tego typu atrakcji samymi słodyczami. Zapewnia ona, że warto poszukać słodyczy, które prócz tego, że są słodkie posiadają także dużo witamin. W rozwoju dziecka do bardzo ważne. Jako, że najmłodsi często wybrzydzają warto jest te witaminy i inne zdrowe elementy przemycać w tym, co lubią najbardziej, a niestety nie jest to do końca zdrowe. Piniata jest dobra na urodziny dla dzieci-Bydgoszcz, jednak nie bierzmy jej pod uwagę jako atrakcje weselne. Dla młodej pary nie nadaje się ona zupełnie. Nie pasuje ona także do całej atmosfery, która towarzyszy tak ważnemu wydarzeniu jakim jest wesele. Dla tak podniosłej chwili poszukajmy czegoś, co bardziej jej odpowiada- wypuszczeniu gołębi po wyjściu z kościoła (coraz bardziej popularna forma).

Idealnym odpowiednikiem dla piniaty na weselu okazuje się magiczny balon, czyli wielka kula, która w swoim wnętrzu posiada mniejsze balony. Pięknie wygląda, gdy przed bądź podczas pierwszego tańca małe balony delikatnie spadają na ziemię, a młodzi tańczą.