Pisanie o bezawaryjnym terminalu pos

Nie lubię pisać o rzeczach, o których nie mam zielonego pojęcia. Taki niestety był temat przyszłego numeru gazety, który miałem zredagować. Dokładnie brzmiał on tak: czy terminale płatnicze są przyszłością świata.

Terminal pos w każdym hotelu i firmie

terminal posNie był jakoś szczególnie skomplikowany sam w sobie, a odpowiedź zawarta w tytule miała jedyną prawidłową odpowiedź – w końcu w całym kraju, we wszystkich firmach coraz więcej firm chciało przeprowadzać transakcje wyłącznie bezgotówkowo. bezawaryjny terminal pos stał się obowiązkowym wyposażeniem każdego hotelu, pensjonatu czy motelu i powoli wchodził też do innych firm. Widziałem zresztą osobiście coraz więcej sklepów na rynku w moim mieście w których mogłem kupić bezawaryjne terminale pos w coraz niższych cenach. Uważam, że to bardzo dobrze świadczy o naszym kraju. Może i opinia, że jeśli ktoś płaci wyłącznie w gotówce to jest to zapewne kombinator, wyłudzacz podatku czy inny oszust być może została wyrobiona w świadomości społecznej specjalnie przez ludzi, którym najbardziej zależało na wprowadzaniu tego systemu do wszystkich polskich domów i firm. W końcu faktycznie przy takich płatnościach wszystko jest jasno i czytelnie podane- nie ma tu możliwości, by robić jakieś przekręty na podatku. Jest to ogromna zaleta tego rozwiązania.

Ponoć gdyby całkowicie uszczelnić nasz system podatkowy, według niektórych żylibyśmy już na poziomie zbliżonym do Niemiec. Niestety oszustwa popełniane przez polskich przedsiębiorców i biznesmenów wciąż są na porządku dziennym, i nikt tak naprawdę nie wie, jak to ukrócić.