Polecany olejek różany

Właściwości produktów naturalnych znane są już od setek lat. Odkąd pojawiać się zaczęły syntetyczne zamienniki, większość osób zaczęła korzystać właśnie z nich. Okazuje się jednak, że ich działanie nie zawsze jest skuteczne, a czasem nawet może powodować alergie. Jakiś czas temu zaczęto powracać do tego, co daje natura. Różnorodne olejki mają wiele dobroczynnych właściwości, o których warto wiedzieć.

Działanie olejku różanego

nawilżający olejek różanyKażda kobieta marzy o pięknym i gładkim oraz dobrze nawilżonym ciele. Produkty dostępne w drogeriach cieszą się dużą popularnością, ponieważ są tanie. Wiele z nich nie ma jednak tak dobrego działania, jak oczekujemy. Zamiast sztucznych produktów można wybrać naturalne, które mają dużo bardziej kompleksowe działanie. Nawilżający olejek różany otrzymywany jest z kwiatów róży stulistnej. Ma bardzo intensywny i słodki zapach, który podoba się każdemu. Bardzo często używany jest w aromaterapii, ponieważ działa uspokajająco i kojąco. Łagodzi migrenowe bóle głowy, zapobiega depresji i zmniejsza napięcie spowodowane stresem. Olejek ten ma także doskonałe właściwości kosmetyczne. Pielęgnuje ciało i nadaje mu gładkości. Warto dodawać go do kąpieli, ponieważ wtedy może nawilżyć całą skórę. Można również wcierać go wieczorem w skórę twarzy, aby rano obudzić się z promienną i rozświetloną cerą. Olejek jest bardzo gęsty i już jedna kropla wystarczy, aby doskonale rozprowadzić go po dużej powierzchni skóry.

Każdy lubi róże i zachwyca się ich zapachem. Warto wiedzieć, że potrzeba bardzo dużo płatków, aby otrzymać małą buteleczkę olejku. Z pewnością dlatego jego cena do najniższych nie należy, ale warto wydać nieco więcej, aby otrzymać naturalny produkt o wszechstronnym działaniu. Zawsze lepiej jest użyć czegoś, co dała natura, niż kupować sztuczny kosmetyk ze sklepu. Naturalne olejki nie powodują uczuleń i nie zawierają żadnych konserwantów.