Pozytywne uzależnienie od gór

Zapewne wielu z nas zastanawia, bądź zastanawiał się co takiego ciekawego jest w górach, że turyści tak do nich lgną. Czy piesze, wielokilometrowe wędrówki mogą być tak wspaniałą formą spędzania czasu, że aż chce się kilka razy w roku pojechać w nasze góry aby pospacerować. Czy o to w tym wszystkim chodzi?

Kto raz pojechał w góry, zawsze będzie wracał

noclegi ZakopaneBardzo często spotykamy się z tym, że ktoś opowiadając o górach, że był, mówi, że na pewno tam wróci i to już niedługo. O co w tym wszystkim chodzi. Dlaczego góry są takie uzależniające dla niektórych. Jest to oczywiście bardzo specyficzny i wyjątkowo korzystny dla organizmu rodzaj uzależnienia. Może wiąże się to z faktem, że na pewnej wysokości organizm ludzki produkuje dużo więcej czerwonych krwinek, przez co nasze naczynia krwionośne się rozszerzają i po prostu czujemy się dużo lepiej. Wybierając się jednak w góry należy pamiętać o wcześniejszym znalezieniu miejsca do spania. Jest to niezwykle ciężkie w sezonie, więc warto zabrać się do tego dużo wcześniej. Aby znaleźć odpowiednie dla nas miejsce wystarczy w dowolnej wyszukiwarce internetowej wpisać interesujące nas hasło, na przykład noclegi Zakopane, czy Bieszczady i wybierać w licznych ofertach. Warto zając się tym dużo wcześniej bo entuzjastów spacerów po górach jest na prawdę bardzo wielu. Góry są również świetnym miejscem na samotne wyprawy. Jest to opcja dla kogoś, kto potrzebuje ciszy, spokoju albo najzwyczajniej w świecie lubi być sam. Może więc bez problemu znaleźć mało uczęszczane szlaki górskie.

Lubimy jeździć w góry ze względu na zdrowotne właściwości powietrza, czy choćby długie piesze wędrówki. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy nadaje się do tego rodzaju wypoczynku. Istnieją ludzie, którzy najzwyczajniej w świecie wolą leniwy wypoczynek. Tym radzimy udać się nad morze.