Projektowanie miejsc publicznych

Jestem z zawodu projektantem krajobrazu. Ok około piętnastu lat prowadzę swoją własną działalność gospodarczą w tym temacie. Zajmuje się pomaganiem w urządzaniu ogrodów. To moje podstawowe zajęcie, dużo klientów poleca moje usługi innym i tak cały czas mam mnóstwo pracy. Kiedy nie pracuję czytam o najnowszych modach ogrodowych, tak aby być cały czas na bieżąco ze wszystkimi panującymi trendami na rynku.

Nowe zlecenie na zaprojektowanie dużego obiektu publicznego

projekty użyteczności publicznej krakówBlisko rok temu dostała bardzo nietypowe wtedy dla mnie zlecenie. Były to projekty użyteczności publicznej kraków. Z miasta Krakowa pochodzę, dlatego też praca były tutaj zorganizowała. Był to ogromny projekt, a raczej kilka projektów rozlokowanych po mieście. Dla mnie całkowita nowość ówcześnie. Jednakże, było to nic innego jak zaprojektowanie ogrodu, tylko że na bardzo dużą skalę. Bardzo ambitne zadania, z którym oczywiście postanowiłam się zmierzyć. Pierwszym moim zadaniem w projektach użyteczności publicznej było wykonania, a raczej odnowienie bardzo dużego parku zlokalizowanego niemal w samym centrum miasta. Samo skanowanie terenu w tymże parku zajęło mi około dwóch dni. Przy czy chciałam żeby to było bardzo dokładne, ponieważ było dużo rzeczy do zrobienia. Potem przyszedł czas na duży sprzęt, czyli koparki, spycharki i ugniatarki, które w dużej mierze zajęły się zaprojektowanymi przeze mnie ścieżkami i drogami. Jedna droga były nawet drogą ukrytą, którą nie każdy miał możliwość znaleźć. Potem przyszedł czas na mój ulubiony temat, czyli rośliny. Tutaj mogła bardzo zaszaleć.

Mój budżet przeznaczony od miasta na sam park był bardzo duży. Nie miałam żadnych ograniczeń. Oczywiście było kilka zasad, na przykład zachowanie całego drzewostanu i wszystkich naturalnych skał w parku, co nie stanowiło żadnego dla mnie problemu.