Regał chłodniczy – podstawowe wyposażenie sklepu

regał chłodniczy

Małe sklepiki to obecnie coś więcej niż drewniana lada i klika półek, na których stoi mąka, warzywa, owoce i pieczywo. Dziś nawet w małym sklepiku musi być wszystko. Tak, by klient mógł niemal w kapciach wybiec z domu, gdy zabraknie mu jajek czy masła do pieczenia ciasta. Taka jest główna zaleta tego typu sklepików, że są blisko i można nagle potrzebne drobne artykuły w nich znaleźć. Wszechstronne zaopatrzenie wymaga dbałości o towary. 

Regał chłodniczy – gwarancja świeżości produktów

regał chłodniczyMałe sklepiki są uzbrojone w specjalne wyposażenie, które pozwala na zachowanie towarów w nienaruszonym stanie. W zależności od asortymentu sklepu mogą to być regały chłodnicze, szafy chłodnicze lub witryny chłodnicze. To jaki konkretny asortyment z działu chłodniczego jest potrzeby zależy w dużej mierze od tego, czy sklep ma w swojej ofercie ciasta wymagające niższej temperatury niż temperatura otoczenia albo wędliny. Najczęściej spotykane wyposażenie chłodnicze w osiedlowym sklepiku to regał chłodniczy. Wszystko dlatego, ze jest on najbardziej uniwersalny, bo można tu zarówno przechowywać nabiał taki jak serki, jogurty czy mleko, ale także wędlinę zapakowaną hermetycznie, surówki, a wedle potrzeby także i napoje, choć na nie zazwyczaj w sklepie znajduje się dodatkowy regał. Wszechstronność, jaką oferuje regał chłodniczy nie jest jego jedyna zaletą. Jest tak często wybieranym rozwiązaniem ponieważ pozwala nie tylko na przechowywanie towarów w niższej temperaturze niż temperatura przestrzeni sklepowej, ale także na dobre wyeksponowanie towarów. Wszystko przez to, że w bardzo dużej mierze jego układ i wygląd przypomina zwykłe półki sklepowe, na których wykłada się wszystkie te towary, które nie wymagają specjalnych temperatur do przechowywania.

Jakikolwiek produkt, szczególnie spożywczy, który potrzebuje specyficznych warunków dla utrzymania swojej jakości powinien być przechowywany w urządzeniu chłodniczym. To od właściciela zależy czy zainwestuje w witrynę, czy jego oczekiwaniom sprosta regał chłodniczy.