Reguły zachowania w hotelu

Restauracja

Hotel, jako placówka w której na raz nocuje wiele osób, jest miejscem, w którym panują pewne zasady. Niektóre są z góry wyznaczone, inne wynikają po prostu z dobrych manier. Jak zachowywać się w hotelu, by pozwolić na swobodny odpoczynek innym osobom, a także nie sprawiać kłopotu obsłudze?

Jak należy zachowywać się w hotelu?

RestauracjaKiedy się zameldujemy i wejdziemy do pokoju, z pewnością znajdziemy tam regulamin hotelu, który określa niektóre sprawy. Trzeba go dokładnie przeczytać i się do niego zastosować. Zasady pisane i niepisane. Jedną z reguł, którą tam znajdziemy jest czas obowiązywania ciszy nocnej. Oznacza to iż w tym czasie zakazane są jakiekolwiek hałasy w pokoju czy na korytarzu. Oczywiście rozumiemy, że nawet poza godzinami ciszy nocnej bardzo głośne słuchanie muzyki czy też oglądanie telewizji nie jest wskazane. Niedopuszczalne jest również hałaśliwe spędzanie czasu po alkoholu. Inna zasada może dotyczyć przyjmowania gości. Zwykle wszelkie odwiedziny powinny się skończyć o godzinie 22 i do tego czasu każdy nasz gość opuszcza hotel. Jeżeli w hotelu, w którym spożywamy śniadanie, jesteśmy proszeni o noszenie specjalnych bransoletek, trzeba się do tego zastosować. Podczas obiadu, w miejscu jakim jest hotelowa restauracja również zachowajmy kulturę umiar i takt oraz względną ciszę. W kontaktach z obsługą nigdy nie bądźmy niemili i ukrywajmy zdenerwowanie.

Kolejną z zasad jest niepodłączanie czajników elektrycznych do gniazdek w pokoju. Jeżeli w hotelu, w którym nocujemy, obowiązuje taka reguła, należy się jej trzymać tak, jak wszystkich innych.