Rodzaje dysz ciśnieniowych

Rodzaje dysz ciśnieniowych

Dysza ciśnieniowa jest elementem sprzętu, którego zadaniem jest czyszczenie kanalizacji, jak i radzenie sobie z zatorem, który powstaje w takowej instalacji. Tego elementu na rynku można spotkać wiele rodzajów i klasyfikacje ich są zależne od różnych czynników. Jednym z nich jest kształt takich dyszy do czyszczenia kanalizacji.

Które dysze są najbardziej popularne?

dysze ciśnienioweNajbardziej popularne i najczęściej spotykane i używane przez wielu fachowców są dysze ciśnieniowe owalne. Jak sama nazwa wskazuje ich kształt jest owalny. Posiadają one wsteczne odprowadzanie wody, dzięki czemu świetnie sobie radzą z wszelkimi zabrudzeniami w instalacjach kanalizacyjnych. Do tego dysze o kształcie owalnym idealnie wręcz nadają się do kanałów, które są bardzo wąskie a do tego długie jak i mocno zabrudzone. Kolejnym rodzaje dysz ciśnieniowych są dysze stożkowe wypukłe. Firmy wykorzystują jest najczęściej przy podstawowych czynnościach czyszczących. Najlepiej sprawdzaj się przy wypłukiwaniu szlamu z instalacji jak i normalnych osadów. Kolejnym rodzajem są dysze ciśnieniowe przebijające inaczej nazywane quattro. Dzięki kształtowi wręcz idealnie nadają się do udrażniania rur kanalizacyjnych jak i do przebijania powstałych zatorów. Innym rodzaje dysz, jakie można spotkać na rynku są dysze płuczące czyli tak zwane flądry. Dysze te są płaskie co sprawdza się podczas czyszczenia dna rur. Ich kształt sprawia, że woda jest idealnie kierowana na dno.

W artykule zostało przedstawione tylko kilka rodzajów dysz. Na rynku można znaleźć ich na prawdę wiele rodzajów. Przykładowo mogą być jeszcze dysze tak zwane bomby. Do tego innym podział, który często jest stosowany, jest podział ze względu na moc jak i sposób dystrybucji wody pod ciśnieniem czy sposób czyszczenia instalacji. 

Close Menu