Scrapbooking – amerykańskie hobby

scrapbooking

Amerykę i nasz kraj łączy i dzieli wiele rzeczy. Można uznać że łączy nas kultura – ubieramy się podobnie, oglądamy te same filmy, słuchamy tej samej muzyki. Jednakże wiele rzeczy również nas dzieli.

Scrapbooking jest popularny

scrapbookingDo tych różnic na pewno należy możliwość posiadania broni – w stanach broń ma każdy, kto ma obywatelstwo, a u nas mało kto. Różnicę na pewno zauważymy w zainteresowaniach. Polacy mają bardzo różnorodne zainteresowania, natomiast w Ameryce scrapbooking jest najbardziej popularnym hobby. Zapewne dlatego scrapbookingowy sklep to nie rzadkość, nikogo nawet nie powinien zdziwić hurt ze scrapbookingiem, ponieważ niemal każdy amerykanin ozdabia ręcznie swoje albumy do zdjęć – a na tym właśnie polega to zajęcie. Jest ono z pewnością pożyteczne, ale przede wszystkim pozwala się zrelaksować. Może to jest przyczyna kolejnej różnicy między nami – Amerykanie są znani z tego, że są wyluzowani, natomiast Polacy z tego, iż są zestresowani . Tak więc w przypadku kiedy chcielibyśmy się zrelaksować oraz upodobnić do Amerykanów powinniśmy ozdobić swój album, albo nawet stworzyć takowy samodzielnie od podstaw. Materiały możemy mieć już w domu, mogą nam się przydać guziki, bloki rysunkowe, tasiemki a nawet bibułki. Zawsze też możemy udać się do profesjonalnego sklepu ze scrapbookingiem, dostaniemy tam wszystkie niezbędne akcesoria. Najważniejsze będą papiery do scrapbookingu – stanowią podstawę zdobienia, ponadto zwykły blok rysunkowy może okazać się niewystarczający.

Niestety scrapbooking w Polsce jest bardzo nie popularny, przez co spotkanie takiego sklepu może być bardzo trudne, łatwiej będzie nam się zaopatrzyć jeśli mieszkamy w dużym mieście. Jednakże, w dzisiejszych czasach wszystko znajdziemy w internecie, nawet akcesoria do scrapbooking.