Separacja powierzchni halowych

Separacja powierzchni hal różnych branż przemysłu oraz magazynowych przynosi wymierne oszczędności energii cieplnej co ma ogromne znaczenie dla przedsiębiorców. To również poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy co wpływa korzystnie na podniesienie wydajności. Przemyślany podział przestrzeni ułatwia również zarządzanie przedsiębiorstwem.

Ekonomiczne przegrody z folii pcv

kurtyny paskoweWszechstronnie stosowane kurtyny paskowe paskowe wykonywane są z bardzo trwałej folii PCV. Producenci oferują przegrody paskowe wykonane z pasów folii o różnej grubości i szerokości tak aby zapewnić jak najwięcej możliwości dopasowania izolacji kurtyny w danym miejscu. Bardzo istotną informacją jest, że kurtyny wykonuje się na indywidualne zamówienia dla konkretnego miejsca. W ten sposób kurtyna jest idealnie dopasowana do potrzeb pod względem wszystkich parametrów. Folia PCV używana do produkcji kurtyn paskowych jest materiałem bardzo odpornym na różnorodne czynniki chemiczne, substancje oleiste, ogień oraz urazy mechaniczne. Zamontowanie kurtyn ogranicza hałas oraz zapobiega przemieszczaniu mas powietrza. Są więc one swoistą izolacją termiczną i akustyczną. Pełnią także rolę bariery dla przemieszczających się w powietrzu zanieczyszczeń stałych oraz gazowych. Oprócz separacji powierzchni hali na poszczególne sekcje kurtyn paskowych używa się również do zabezpieczania linii produkcyjnych, pojedynczych maszyn czy stanowisk pracy. Producenci oferują bardzo specjalistyczne modele kurtyn jak chociażby do mroźni lub stanowisk spawalniczych.

Przegrody paskowe produkowane są w wersji montowanej na stałe lub w postaci kurtyny przesuwnej stosowanej w miejscach sporadycznego natężenia ruchu. Pasy folii są po brzegach specjalnie zaokrąglone by nie stanowiły zagrożenia dla personelu. Ich ogromną zaletą jest wysoka transparentność umożliwiająca gospodarowanie oświetleniem.