Skuteczna utylizacja azbestu

Od kiedy odkryto, że azbest ma bardzo szkodliwe działanie na nasz układ oddechowy to zaczęto wdrażać procedury jego natychmiastowej utylizacji. Obecnie zajmuje się tym co raz więcej firm. Według oszacowań za kilkanaście lat azbest w formie eternitu zupełnie zniknie z dachów polskich domów. Obecnie sporo dachów jest pokrytych tym groźnym dla zdrowia materiałem ale wkrótce się to zmieni.

Usuwanie azbestu z dachów

utylizacja eternitu piasecznoNa początku warto wspomnieć dlaczego azbest jest taki szkodliwy dla naszego zdrowia. Otóż płyta eternitowa składa się niemal w całości z włókien azbestowych. Wygląd takiego włókna przypomina kształtem mikroskopijne haczyki, które po dostaniu się do naszych płuc często zostają tam na dobre. W ten sposób często dochodzi do powstawania chorób zwanych pylicami azbestowymi. Następstwem wdychania azbestu często jest też pojawienie się zmian nowotworowych co prowadzi do raka płuc i poważnych powikłań. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest utylizacja eternitu Piaseczno zalicza się do grona miast, w którym sporo budynków posiada pokrycia wykonane z eternitu zawierającego azbest. Polski parlament narzuca na Polaków obowiązek wymiany dachów z azbestu na te pokryte blachą lub dachówkami. Żeby skutecznie zachęcić mieszkańców Polski do wymiany takiego dachu często oferowane są różnego rodzaju dofinansowania. Korzystając z nich wymiana poszycia azbestowego na inne nie będzie wiązała się z dużymi kosztami.

Posiadając azbest na swoich domach i budynkach gospodarczych koniecznie musimy pamiętać o tym, że w ten sposób szkodzimy nie tylko sobie ale również naszym sąsiadom i osobom znajdującym się w pobliżu naszych domów. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje bardzo dużo firm, które zajmują się profesjonalnym usuwaniem azbestu. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na korzystanie z ich usług bo jest to inwestycja w nasze zdrowie.