Social media – co to w ogóle jest?

Social media

Social media czyli w języku Polski po prostu media społecznościowe. Służą one do komunikacji międzyludzkiej bez wychodzenia z domu. Do tego celu wykorzystywana jest globalna sieć zwana Internetem. W niniejszym artykule pragnę państwu przedstawić czym są dokładnie media społecznościowe i jaki wpływ mają one na ludzkość.

Czym są social media?

Agencja social media, prAgencja social media, prAgencja social media prSocial mediaMedia społecznościowe dzielą się na kilka ciekawych rodzajów. Mogą być to zarówno wszelkiego rodzaju blogi i ich mniejsze odmiany czyli mikroblogi takie jak na przykład Blip, Twitter. Kolejnym rodzajem są wszelkiego rodzaju społeczności kontentowe takie jak na przykład serwisy wideo YouTube, Vimeo czy popularna internetowa encyklopedia Wikipedia. Bardzo popularny rodzaj social media to także wszelkiego rodzaju serwisy społecznościowe, które bardzo często wykorzystuje do swoich działań agencja social media czy agencja pr. Są to bardzo znane i wykorzystywane media takie jak na przykład Facebook, Nasza Klasa, Google+ czy też wiele innych mniejszych i większych portali społecznościowych. Social media to także wszelakie gry internetowe. Do świata gier zaliczamy na przykład World of Warcraft, CS, Metin czy też inne popularne gry. Social media to także najróżniejsze wirtualne światy do kontaktów społecznościowych takie jak na przykład Second Life – czyli po prostu drugie życie, wirtualna rzeczywistość. Niestety na niektóre osoby wszelkiego rodzaju media społecznościowe mają bardzo zły wpływ i odbierają im normalne życie – siedzą cały czas przed komputerem rozmawiając z osobami których nie widziały na oczy, nie wychodząc z domu i nie spotykając się ze znajomymi. Takie osoby bardzo często określa się typem nolife’ów (czyli osób bez życia).

Jak widać media społecznościowe są bardzo interesujące i dzielą się na wiele rodzajów jednakże w przypadku korzystania z nich należy zachować rozsądek – co za dużo to nie zdrowo. Należy przecież pamiętać, że ma się jeszcze realne życie oprócz tego wirtualnego.