Solidne wkręty do drewna – niezawodność i trwałość

Solidne wkręty do drewna – niezawodność i trwałość

Standardowe gwoździe są już praktycznie materiałem niestosowanym podczas prac ciesielskich. Z uwagi na siłę, której należy użyć do wbicia gwoździa oraz czas pracy na to potrzebny, większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się wkręty do drewna.

Wkręty do drewna – podstawa solidnej konstrukcji

solidne wkręty konstrukcyjne do drewnaStrategiczna rola wkrętów podczas konstruowania różnego rodzaju elementów z wykorzystaniem drewna, sprawia, iż wkręty poddawane są kolejnym ulepszeniom, co przekłada się na czas pracy, ich jakość oraz ogólny efekt. Solidne wkręty konstrukcyjne do drewna to pożądany przez cieślów materiał. Wszechstronne zastosowanie podczas pracy z różnego rodzaju elementami drewnianymi, różnorodność długości wkrętów oraz ich średnicy, sprawia, iż mogą być stosowanego w różnego rodzaju sytuacjach. Zarówno jako elementy łączące belki stropowe i inne, cięższe elementy jak i podczas mocowania lżejszych elementów. Pokryte warstwą cynku i odporne na korozje, dodatkowo posiadają specjalą, samowkręcającą końcówkę, która ułatwia pracę a także chroni drewno przed pęknięciem. Duża siła nacisku, dzięki zastosowanemu talerzowi, umożliwia pracę na wysokim poziomie a także trwałe mocowanie drewnianych elementów. System ten pozwala także na skuteczne zakrycie wkręta przy użyciu zaślepki. Wkręty dostępne są ze standardowym, krzyżowym nacięciem na talerzu oraz nowym technologicznie rozwiązaniem, którym jest nacięcie w kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Ułatwia pracę i zwiększa stabilność wkrętów na bicie wkrętarki.

Stosowanie sprawdzonych i wysokiej jakości wkrętów jest ważne dla osób na co dzień pracujących z drewnem. Wiele z dzisiejszych producentów wkrętów, stosuje podczas produkcji najnowsze rozwiązania technologiczne, by spełnić współczesne wymogi, stawiane przed tym materiałem.

Close Menu