Sposób na podwójny podbródek

Niestety, ale coraz większa ilość z nas zmaga się z nadwagą co prowadzi często do komplikacji zdrowotnych, ale też defektów urody. Często też zdarza się tak, że nawet jeżeli zaczniemy ćwiczyć i przejdziemy na zdrową dietę, nie z każdej części ciała zdołamy usunąć tkankę tłuszczową.

Jak zwalczyć problem z podwójnym podbródkiem

usuwanie podwójnego podbródkaNadwaga prowadzi do wielu chorób nie tylko tych metabolicznych, ale również niesie ze sobą konsekwencje w postaci różnorodnych defektów naszej urody. Często też w późniejszym okresie, kiedy próbujemy walczyć z naszą nadwagą spostrzegamy, że nie jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z każdego miejsca na naszym ciele. Jednym z takich miejsc jest oczywiście podbródek. Bardzo łatwo dorobić się podwójnego podbródka, ale niestety ciężej się go pozbyć. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów na zwalczenie tego problemu ponieważ zawsze możemy udać się na usuwanie podwójnego podbródka do kliniki medycyny estetycznej. Najpopularniejszym sposobem na to, jest oczywiście skorzystanie z zabiegu liftingu polegającym na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Możemy jednak również skorzystać z mniej inwazyjnych metod jak na przykład rafiofrekwencja mikroigłowa. Taki zabieg jest oczywiście przeprowadzany na znieczuleniu, a polega on na tym, że urządzenie wyposażone w kilkadziesiąt cieniutkich igiełek wbija się w naszą skórę prowadząc do mikrouszkodzeń i tym samym sprawiając, że nasze włókna kolagenowe się obkurczają. 

Istnieją również metody oparte na działaniu lasera, a zatem najmniej inwazyjne ze wszystkich. Laser jest obecnie wykorzystywany jako najlepsza alternatywa dla zabiegów, które jeszcze do niedawna wymagały interwencji chirurgicznej. Od nas zależy, którą metodę wybierzemy i jaka będzie dla nas najbardziej komfortowa.