Srebrzenie na rocznicę

Ważne rodzinne imprezy wymagają specjalnych środków, nadzwyczajnej ilości uwagi oraz niezwykłej skrupulatności w planowaniu. Zarówno wszyscy goście jak i sami obchodzący dane święto musza czuć się znakomicie i zapamiętać to przeżycie na długie lata.

Srebrzenie podstawą upiększania

srebrzenie dla dekoracjiDwudziestopięciolecie małżeństwa to nie byle jakie wydarzenie, zarówno w życiu jubilatów jak i całej rodziny i przyjaciół. Przeżycie  w szczęściu i zgodzie tylu lat na pewno zasługuje na godne i stosowne uhonorowanie. Kiedy zaczynała się zbliżać rocznica ślubu moich rodziców postanowiłam, że razem z najbliższa rodziną zorganizujemy im przyjęcie z tej okazji, a jako że miała to być rocznica dwudziesta piąta, rozmach całej imprezy miał być odpowiednio duży. Postanowiłam zaangażować jak największą liczbę ludzie, jednocześnie starając się nie przekraczać tej ilości ponad granicę rozsądku. Najważniejsze było zwerbowanie ludzi, którzy mogą pomóc najwięcej oraz zaoferować unikatowe usługi i umiejętności. Posiadanie licznej rodziny ma swoje wady i zalety, w tym przypadku zdecydowanie przeważały się pozytywne aspekty, szczególnie odnośnie pomocy w organizacji. Duża ilość zaproszeń mogłaby być minusem, ale im nas więcej tym przyjemniej. Jeden  z wujków zaoferował swoją pomoc w wykonaniu stosownych materiałów dekoracyjnych. Jego specjalizacją okazało się srebrzenie dla dekoracji, co dobrze się składało, jako że dwudziesta piąta rocznica to w końcu srebrny jubileusz. Sam proces przebiega podobnie do innych opartych na technikach galwanizacji. Przedmiot musi być wykonany z metalu, wypolerowany i czysty, po czym zanurza się go w odpowiednim roztworze i przepuszcza prąd elektryczny, jony srebra wytrącone z roztworu pokrywają powierzchnię przedmiotu i gotowe. Same przygotowania zajęły trochę czasu, ale z taką pomocą wszystko szło sprawnie. 

Cała organizacja przebiegła znakomicie i wszyscy poproszeni o pomoc spisali się na medal i zasłużyli sobie na dozgonną wdzięczność. Sama impreza okazała się być absolutnym i niekwestionowanym sukcesem. Wszyscy goście byli zachwyceni, a sami jubilaci zdecydowanie pozytywnie zaskoczeni.