System erp i zamknięcie roku w firmie

system erp

Pierwszy rok pracy zakończyłem pracowicie. Po raz pierwszy przeżyłem na własnej skórze gorączkę zamykania roku w systemach zarządzania zasobami. Najwięcej pracy było zawsze ze sprzedażą i magazynami. Ostatni tydzień roku to ciągłe wizyty u klientów, od rana do późnej nocy.

System erp ma łatwe procedury

system erpZamiast wraz z rodziną przygotowywać święta Bożego Narodzenia, wszyscy wdrożeniowcy i serwisanci mają pełne ręce roboty. Nie zawsze da się wykonać zamknięcie roku zdalnie. Web erp to umożliwiają, ale przy dużej ilości danych jest to ryzykowne. Najczęściej przez nas serwisowany bardzo dobry system erp ma procedury zamykania bardzo dopracowane. Gorzej jest z modułami erp dla budownictwa. Rozliczenie podwykonawców często jest bardzo utrudnione, nie tylko technicznie, ale i merytorycznie. Wprawdzie za poprawność danych nie odpowiadamy jako serwisanci, ale księgowe często zwlekają do ostatniej chwili by uzyskać odpowiednie dokumenty z terenu. Erp e commerce wiążą się z gospodarka magazynową. Niektóre przezorne księgowe zarządzają inwentaryzację parę tygodni przed obowiązkowym zamykaniem roku. Ale nie zawsze jest to możliwe i często zamykanie okresu księgowego jest powiązane z inwentaryzacją. Starsi pracownicy często wspominają operację denominacji złotego z lat dziewięćdziesiątych. Był to koszmar dla nich wszystkich.

Często przywozili dyski z danymi klienta do firmy i wykonywali potrzebne obliczenia na służbowych komputerach stacjonarnych. Co chwila wychodziły w danych błędy z zaokrągleń i w bilansach nie zgadzała się strona wn z ma. Strach pomyśleć co będzie przy przyjęciu przez Polskę waluty euro.