Turystyka piesza a ekwipunek dla dziecka

Posiadając dziecko bardzo często ograniczamy się w tym, żeby korzystać z turystyki pieszej po trudnych terenach. Prawda jest taka, że nie musimy z tego rezygnować. Dziś mamy tak dużo możliwości, że nic nas nie ogranicza. Wystarczy pójść do sklepu ze sprzętem turystycznym i tam zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria.

Nosidełka, plecaki i pozostały sprzęt

Nosidła turystyczne z daszkiemDo wyboru mamy bardzo dużo sprzętu turystycznego przeznaczonego do chodzenia po górach i trudniejszych terenach z małym dzieckiem. Można tutaj wymienić na przykład nosidełko turystyczne, które jest sprzętem przeznaczonym do noszenia na plecach małego dziecka. Może przypominać plecak wzmocniony specjalnymi pasami i szelkami, aby dziecko nie mogło wypaść. Dodatkowym elementem będzie daszek, który sprawdza się zarówno podczas deszczu, jak i upałów. Nie ma nic ważniejszego, niż ochrona główki dziecka przed działaniem promieniowania słonecznego. Nosidełka turystyczne doskonale się sprawdzą w tym przypadku. Warto również zaopatrzyć się w śpiwory turystyczne dla dzieci, jeżeli planujemy biwak. Pamiętajmy o tym, abyśmy wówczas zakupili śpiwór wysokiej klasy, który będzie wygodny i ciepły. Ekwipunek dla dziecka to również odpowiednie ubrania. Ciepłe bluzy, czapka i rękawiczki są niemalże najważniejsze. Jeżeli dziecko jest starsze, wówczas trzeba zadbać o odpowiednie i wygodne obuwie, które przepuszcza powietrze i jednocześnie jest nieprzemakalne. Nie powinno ono obcierać. Oprócz tego dziecko powinno posiadać własny plecak turystyczny.

Nigdy nie powinno się zapominać o wodzie do picia oraz takich elementów, jak naładowany telefon komórkowy, latarka, mapa. Mając malutkie dziecko zabieramy ze sobą akcesoria do karmienia oraz do przewijania. Warto również zabrać ze sobą krem z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV.

Więcej na stronie www.dreptaki.com.pl