Tworzenie stron internetowych – CRM

Tworzenie stron internetowych – CRM

Już na pewno wszyscy wiedzą co to jest CRM. Jest bardzo duże ułatwienie dla firm, które coś sprzedają. Na pewno wiecie, że jedne osoby wprowadzają dane inne z niego wyciągają, pracują na nich czy zarządzają nimi.

Tworzenie stron internetowych nie jest prostym zajęciem

Tworzenie stron internetowychDodatkowo CRM dzieli się na trzy poziomy (co można znaleźć w literaturze fachowej): operacyjny który dotyczy operacji i wykonywaniu podstawowych procesów w ramach przedsiębiorstwa przez pracowników. Drugi to poziom nazywany jest managerskim i obejmuje kontrole oraz zarządzanie, które jest prowadzone przez managerów. Trzeci i ostatni poziom nazywa się strategiczny i tutaj użytkownik mający takie uprawnienia wykorzystuje zebrane dane, dzięki którym podejmuje długookresowe decyzje o kluczowym znaczeniu dla firmy. Decyzje podjęte przez pracowników, którzy mają uprawnienia operacyjne są wysyłane na poziom managerski, a stąd dyspozycje konkretnych działań są wysyłane z powrotem. Dla każdego poziomu przygotowywane są dostępy, i to osobne, a także dla każdego poziomu jest inny widok pulpitu. Wszyscy na wyższych poziomach widzą to co robią użytkownicy niższych poziomów. CRM integruje się też z innymi systemami. Aplikacje internetowe z którymi współpracuje to systemy transakcyjne, finansowo księgowe, serwisy internetowe, systemy ERP, systemy logistyczne i wiele innych. Chodzi o to że te dane z tych dwóch systemów w końcowym efekcie działają razem. Oznacza to, że mogą być łączone, dzięki czemu można podejmować lepsze decyzje. Tworzenie stron internetowych pod tym względem jest o wiele prostsze. Aby ułatwić jeszcze bardziej pracę wykorzystuje się dodatkowe narzędzia, z którymi także integruje się CRM. Jak widać CRM to bardzo ułatwiający pracę system tylko niestety wielu pracowników nie zna zbyt dobrze tego systemu i po prostu nie potrafi z niego korzystać. większość pracowników wie do czego taki CRM jest zdolny, ale również nie wiedzą jak do końca z nim pracować.

Należy pamiętać, że CRM to nie serwisy czy strony internetowe. Tworzenie stron internetowych jest o wiele prostsze niż stworzenie systemu CRM.