Wybór szkoły i praca z wibroprasami

Hej. Właśnie przed wakacjami skończyłem szkołę średnią techniczną. Nazwa uczelni czy też klasy do której chodziłem, to Technikum Mechaniczne. I teraz marzą mi się studia. Moim pomysłem na nie byłoby iść w kierunku, nie wiem jak to fachowo nazwać, technologii produkcji kostki brukowej.

Wibroprasy w mojej przyszłej pracy i edukacji

wibroprasy

Ciągle bowiem widzę, iż ludzie działają w tym kierunku, znaczy się albo na chodnikach, albo przed domem układają kostkę. Wyczuwam że będzie tak jeszcze przez długi czas. Przejrzałem trochę internet i wiem, że do produkcji potrzebne są wibroprasy, które podczas wibracji wypierają powietrze z masy użytej do produkcji gotowego wyrobu. Te wibroprasy są najważniejszym elementem, a zarazem tylko jedną z maszyn, w którą zaopatrzone są linie do kostki brukowej, czyli całe technologie jej produkcji. Widziałem już taką linię z praktyki, bodajże firmy zenith, lecz nie chcę przekłamać. Wszystko było fajnie opracowane. Za tym tropem podążam, wybierając studia. Obecnie patrzę na miejscowość Poznań i Politechnikę Poznańską. Tam podobno dobrze uczą, ale co za tym idzie, nie jest lekko być studentem w tamtejszej szkole. Kierunki mają bardzo rozległe, ale żadne nazewnictwo nie nakierowuje mnie na moją przyszłą pasję. Hmmm… może wystarczy być po prostu inżynierem mechanikiem i też można wówczas ustawiać linie do produkcji kostki brukowej.

Kto wie? Pojutrze przejadę się do Poznania i wstąpię do sekretariatu, tam może uzyskam więcej informacji. W końcu trzeba dobrze wybrać, aby mieć dobrze płatną pracę i interesującą. A to jedna z najważniejszych kwestii życiowych. Tak przynajmniej mówią mi rodzice.

Wiele na temat wibropras i tego jak będzie wyglądała produkcja kostki brukowej przeczytałam na – http://esbro.pl