Wygodne wózki spacerowe Bebetto Holland

Wózki z gondolą przeznaczone są dla niemowląt które jeszcze nie potrafią siedzieć ani chodzić. Po kilku miesiącach kiedy maluch dorasta nadchodzi czas na zmianę wózka. Wtedy rodzice powinni zaopatrzyć się w wózek spacerowy.

Czym charakteryzuje się wózek spacerowy?

bebetto holland spacerówkaTen rodzaj wózka jest przeznaczony dla dzieci starszych, które już siedzą lub chodzą. Pozycja jaką dziecko przyjmuje w spacerówce to pozycja siedząca lub półleżąca. Warto wybierać takie modele wózków, które mają przekładane i rozkładane siedzisko. Tak, aby każdy rodzic mógł dopasować je do dziecka. Takie funkcje posiada Bebetto Holland spacerówka. Siedzisko może zostać zainstalowane przodem do rodzica lub przodem do kierunku jazdy. Zwłaszcza młodsze dzieci lubią zachowywać kontakt wzrokowy ze swoim rodzicem. Na późniejszym etapie odwrócenie siedziska umożliwia dziecku podziwianie tego co dzieje się na drodze przed nim. Ważne jest również, aby siedzisko mimo wszystko było również rozkładane na płasko. Przyda się to w czasie kiedy dziecko podczas spaceru będzie chciało uciąć sobie drzemkę. Wtedy pozycja siedząca nie jest najbezpieczniejsza dla kręgosłupa malca. Istotnym elementem każdej spacerówki jest ochrona przed słońcem, wiatrem i deszczem.  W tym celu powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednio dużą osłonę czyli tak zwaną ,,budę” wózka. Niektóre modele posiadają bardzo małe zadaszenie, które nie sprawdza się podczas dłuższego użytkowania. Specjalna folia, zapinana najczęściej na zamek, ma za zadanie chronić dziecko wiatrem i deszczem w gorszą pogodę.

W przypadku każdej spacerówki główną rolę odgrywają jednak małe, skrętne kółka. Dzięki nim wózek wyróżnia się dużą skrętnością i łatwością prowadzenia. Każdy rodzic powinien również znaleźć miejsce na przechowywania niezbędnych rzeczy. Nie warto decydować się na wózki, które nie posiadają kieszeni lub kosza na zakupy.