Zaawansowany sprzęt wędkarski- jaki wybrać?

Łowienie ryb

Po pierwsze musimy zastanowić się jaki stożek ma mieć nasza sonda. Do wybory mamy kilka rodzajów. Czym one się różnią? Głównie jest to głębokość na jakiej działa. Generalnie węższy stożek to większa głębokość od której zaczyna spełniać swoje zadanie. I tak sonda o stożku 20 stopni ma zasięg większy niż 6 metrów.

Jaki wybrać sprzęt dla zaawansowanego wędkarza?

Łowienie rybJego raczej używa się do pokazania głębokości. Z kolei stożek 60 stopni, który jest najczęściej używany, świetnie spisuje się na głębokości 3 metry i więcej. Ten rodzaj pokazuje czy dno jest miękkie czy twarde. Jeszcze mamy stożek 90 stopni, 120 stopni, który sprawdza się zarówno na głębokich wodach jak i również na płytkich poniżej 5 metrów. Najbardziej zaawansowany jest stożek 3D Plus. Warto też mieć echosondę z nadajnikiem GPS ponieważ oszczędzamy dzięki niej czas jeśli często zmieniamy łowiska czy chociażby pływamy po dużych jeziorach więc nie jesteś w stanie zapamiętać dokładnie łowiska, a tak zapisujesz współrzędne na echosondzie i wracasz bez problemu. Taka echosonda wędkarska zapewnia nam również bezpieczeństwo ponieważ bezpiecznie wrócimy do brzegu przy każdych warunkach pogodowych. Czy będzie to mgła czy inne utrudnienie atmosferyczne. Jeśli zamierzasz kupić sondę z GPS-em to ważne abyśmy mieli sondę z kolorowym wyświetlaczem. No i najważniejszy wybór to marka echosondy. Jest kilka wiodących, ale zawsze najlepiej jest sprawdzić opinie użytkowników w internecie. Jest to łatwy i szybki sposób wyrobienia sobie opinii. No i dodatkowo jeśli już mamy echosondę to warto też zakupić silnik elektryczny do łodzi, bo przecież nie będziemy wiosłować kilka kilometrów.

Generalnie warto mieć silnik elektryczny, bo po co się przemęczać. Jeśli nie jesteśmy sami warto też zaopatrzyć się w Baofeng, czyli bezprzewodową łączność. Jeśli nawet jesteśmy sami to również warto zainwestować w ten sprzęt gdyż ma on funkcje wysyłania sygnału S.O.S.