Zabiegi pomagające oczyścić skórę twarzy

Każda skóra, nawet ta bez większych problemów, wymaga co jakiś czas oczyszczenia. Nadmiar sebum, zrogowaciały naskórek, zaskórniki to problemy skórne, które dotyczą wielu z nas. Bez regularnego oczyszczania skóry, nasza twarz nie wyglądałaby najlepiej. Jest wiele sposobów oczyszczania twarzy, ale który z nich jest najlepszy? 

Najlepsze zabiegi oczyszczające twarz w Białymstoku

zabieg oczyszczający na twarz BiałystokDobrym domowym sposobem oczyszczania skóry twarzy jest robienie 2-3 razy w tygodniu peelingów. Tylko też musimy pamiętać o tym, aby wybrać peeling odpowiedni do naszej skóry. Dla skóry trądzikowej najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które nie wymagają pocierania skóry twarzy. Nakładamy taki produkt i czekamy kilka minut, po czym zmywamy go. Zawarte w nim składniki, przeważnie jest to jakiś kwas o bardzo niskim stężęniu, powoduje delikatne złuszczanie naskórka. Dla cer mniej problematycznych możemy używać peelingów drobnoziarnistych lub gruboziarnistych, np. cukrowych, które za pomocą lekkiego masowania skóry twarzy bardzo ładnie oczyszczają skórę. Możemy też skorzystać z usług specjalisty i wybrać się do salonu kosmetycznego. Zabieg oczyszczający na twarz Białystok to np. mikrodermabrazja, oczyszczanie manualne skóry, lub zabiegi z użyciem kwasów. Teraz jest najlepsza pora na zabiegi kwasami, a jeśli połączymy to z mikrodermabrazją, możemy osiągnąć wspaniałe efekty. Kwasy nie tylko świetnie oczyszczają skórę, ale także bardzo dobrze poradzą sobie z przebarwieniami, wygładzą zmarszczki czy blizny. 

Każdy chce się „dobrze czuć we własnej skórze”. Piękna, zadbana, zdrowa cera dodaje nam pewności siebie, tymbardziej, że twarz jest naszą wizytówką. Pielęgnacja jej jest niezwykle ważna. Codzienna kosmetyka twarzy i regularne oczyszczanie w salonie kosmetycznym da wspaniałe rezultaty i będziemy mogli cieszyć się piękną skórą.