Zakładanie mojego ogrodu

Zawsze marzył mi się piękny duży ogród. Jednak mieszkałam w bloku, więc marzenie nie mogło zostać zrealizowane. Miałam kilka doniczek z kwiatami i ziołami, ale to tyle. Dopiero jak przeprowadziłam się razem z mężem na przedmieścia do nowego domu to mogłam sobie pozwolić na skrawek zieleni wokół niego.

Zawilec to mój ulubiony kwiat

zawilec wielokwiatowy hurtByłam bardzo podekscytowana faktem, że będę projektować ogród. Znałam się doskonale na roślinach, więc dla mnie to był żaden problem. Zaplanowałam sobie rabatkę kwiatową niedaleko tarasu, do tego żywopłot, drzewka owocowe i ogródek ziołowy. W sklepach detalicznych nie zawsze jednak mogłam znaleźć to co mnie interesowało. Szczególnie długo naszukałam się zawilców, a top moje ulubione kwiaty, więc musiały się znaleźć w ogrodzie. Jedyną opcją był zatem zawilec wielokwiatowy hurt, bo tylko w hurtowni je znalazłam. Na szczęście miła pani sprzedała mi kilka sadzonek na paragon, a nie fakturę. Zawilce to delikatne białe kwiatki, które z czasem się rozrastają i tworzą ładną, małą kępkę. Do nich idealnie pasują też polne maki, maciejka, czy inne małe kwiatki. Zawilce dostałam w dobrej cenie, więc mogłam przy okazji kupić sobie też grabki, łopatka, czy motyczka. Poza kwiatami kupiłam także trzy jabłonki i dwa krzaczki borówki. Na żywopłot wybrałam klasyczne tuje, ze względu na to, że szybko rosną i osłonią mi działkę od sąsiadów i od strony ulicy. Trawnik będzie siany, bo ten z rolki jest dla mnie za drogi, a wcale nie jest taki dobry.

Dzięki hurtowni mogłam mieć swoje ukochane zawilce w dobrej cenie. Mój ogród wygląda dzięki temu pięknie i jestem z niego bardzo dumna. Poradziłam sobie doskonale i teraz najlepiej spędzonym czasem dla mnie jest czas spędzony na działce. To idealny relaks w pięknych okolicznościach przyrody.